Ľahkosť je dosiahnutá vďaka konštrukcii s veľkým množstvom plastových komponentov, vystužených uhlíkovým vláknom. Pohon zabezpečuje šesťvalcový motor s výkonom 405 kW (550 k), spolupracujúci s osemstupňovou automatickou prevodovkou M Steptronic a inteligentným systémom pohonu všetkých kolies M xDrive. Výroba bude prebiehať od marca 2023 v Mníchove v obmedzenom množstve. Viac obrázkov nájdete v bohatej galérii.

BMW M3 CS
Zdroj: BMW

Technológia M TwinPower Turbo, vyvinutá pre modely BMW M3 a BMW M4, ukazuje svoju silu v upravenej verzii vysokootáčkového radového šesťvalca s objemom 3,0 litra. Tento trojlitrový agregát v roku 2022 poháňal pretekárske vozidlo BMW M4 GT3 a získal titul v šampionáte cestovných automobilov DTM. Množstvo technologických detailov motoru modelu BMW M3 CS, je odvodených priamo z pretekárskeho vozidla.

Úpravy motora M TwinPower Turbo sa týkali predovšetkým zvýšenia maximálneho plniaceho tlaku dvoch turbodúchadiel z 1,7 na 2,1 baru a iných špeciálnych úprav v riadiacej jednotke. Pohonná jednotka v modeli BMW M3 CS, dosahuje maximálny krútiaci moment 650 Nm už od 2 750 otáčok za minútu a udržiava ho do úrovne 5 950 otáčok za minútu. Maximálny výkon dodáva pri 6 250 ot./min. a vrcholí pri 7 200 ot./min.

Charakter ostrého auta naznačujú mnohé dizajnové prvky. Patria k nim odľahčené bezrámové ľadvinky, M kryty vonkajších spätných zrkadiel, dve priehlbiny v kapote, predný splitter, predné prívody vzduchu a iné. Podsvietenie svetlometov žltou farbou, odkazuje na pretekárske vozidlá GT. Interiér za exteriérom nezaostáva, napríklad škrupinové sedadlá pre vodiča a spolujazdca sú plne elektrické a vyhrievané.

Mohlo by vás zaujímať: