Škoda rozširuje paletu modelov Octavia a po novom ponúka štvrtú generáciu svojho najpredávanejšieho modelu vo verzii Sportline. Tá spadá medzi výbavové stupne Style a vrcholnú športovú verziu RS. Zaujme čiernymi prvkami exteriéru, trojramenným multifunkčným športovým volantom alebo športovými sedadlami s integrovanou hlavovou opierkou a čalúnením ThermoFlux.

Škoda Octavia Sportline.
Zdroj: Škoda

Škodu Octavia Sportline možno v oboch karosárskych verziách objednať na želanie s adaptívnym podvozkom DCC. Široká ponuka motorizácií zahŕňa vznetové a zážihové motory, mild-hybrid i plug-in hybridné verzie a okrem toho aj verziu Octavia G-TEC poháňanú stlačeným zemným plynom (CNG).

Exteriér nového modelu Octavia je charakteristický čiernymi prvkami známymi z verzií Sportline ostatných modelových radov značky Škoda. Špecifický predný nárazník, pre vozidlá Škoda typický rámček prednej masky a nápis na dverách batožinového priestoru, sú v lesklej čiernej farbe. Karosárska verzia liftback navyše na dverách batožinového priestoru nesie aj čierny lesklý spojler. Na zadnom difúzore, ktorý je rovnako v čiernej lesklej farbe, je novým detailom chrómovaná lišta. 

Octavia Sportline je štandardne vybavená 17-palcovými čiernymi leštenými kolesami Pulsar z ľahkej zliatiny. Na želanie možno objednať aj 18-palcové čierne leštené kolesá Vega a výhradne pre Sportline sú dostupné i 19-palcové čierne leštené kolesá z ľahkej zliatiny Taurus. Predné blatníky zdobia plaketky Sportline.

Škoda Octavia Sportline.
Zdroj: Škoda

Súčasťou interiéru modelu Octavia Sportline je látkový poťah prístrojovej dosky a dekoračná lišta Piano Black. Športové sedadlá majú integrované hlavové opierky a sú potiahnuté obzvlášť priedušným čalúnením ThermoFlux. Multifunkčný športový trojramenný volant má plaketku Sportline. Na prahu predných dverí je nápis Octavia.