Ioniq 6 je druhým modelom uvádzaným pod označením Ioniq. Jeho tvorba bola inšpirovaná konceptom Hyundai Prophecy EV. Čisté jednoduché línie a aerodynamická forma prinášajú veľmi nízky koeficient odporu vzduchu, iba 0,21, čo je najmenej z doterajších modelov automobilky. Elektrifikovaný streamliner, ako ho automobilka nazýva, s kokpitom v tvare kokónu zhmotňuje siluetu novej éry elektrickej mobility.

Pozrite si elektrickú novinku v galérii, kliknite sem

Ekologické materiály sú neoddeliteľnou súčasťou tohto modelu. V interiéri nesmie chýbať ekologická koža, recyklovaná PET tkanina, bio farba získaná z rastlinných olejov, ale aj koberček z recyklovaných rybárskych sietí. V exteriéri je to napríklad pigmentový náter z použitých pneumatík, alebo bambusový pigmentový náter na karosérií. V kabíne zaujali aj originálne umiestnené displeje digitálnych spätných zrkadiel.

Hyundai Ioniq 6
Zdroj: Hyundai

Elektrická modulárna platforma E-GMP umožnila vytvoriť plnohodnotný priestor pre nohy vďaka natiahnutiu interiéru vzadu aj vpredu. Riadiaca jednotka, ktorá je uložená v strede interiéru, podporuje intuitívne a bezpečné riadenie. Modulárna palubná doska obsahuje 12-palcový dotykový displej infotainmentu a 12-palcový digitálny prístrojový panel.

Ioniq 6 spája emocionálnu konvergenciu funkčnosti s estetikou
SangYup Lee

Futuristický vzhľad modelu Ioniq 6 podčiarkuje 700 parametrických pixelov, ktoré nájdeme na rôznych miestach. V exteriéri ich môžeme vidieť na zadných kombinovaných svetlách, pri vetracích otvoroch alebo pri predných spodných senzoroch. Svetlo s názvom Parametric Pixel High-Mounted Stop Lamp (HMSL) zadného krídla vytvorí pri brzdení jedinečný svetelný podpis. Viac sa o novinke dozvieme v najbližších týždňoch, technické detaily automobilka nateraz nezverejnila.

Anketa: Páči sa vám dizajn nového Hyundai Ioniq 6?