Koncom minulého roka ste na našich stránkach mohli vidieť unikát z Rumunska: lacný domáci model Dacia Duster prerobený lokálnym úpravcom na verziu pick-up. Vtedy šlo len o zaujímavý výstrelok. Automobilka však teraz ohlásila, že takýto variant bude sériovo vyrábať. Lepšie povedané, malosériovo. V pláne je totiž limitovaná produkcia 500 kusov.

Dacia Duster ako sériovo vyrábaný pick-up
Zdroj: Dacia

Všetkých päť stoviek vozidiel poputuje do rúk rumunského ropného giganta OMV Petrom, ktorý si ich objednal. Špeciálne upravené exempláre populárneho SUV majú dvojdverovú kabínu doplnenú ložnou plochou s dĺžkou 1,7 metra. V rámci nej má Dacia uchytené rezervné koleso. To drží na pomocnej konštrukcii obklopujúcej aj celú vrchnú časť kabíny, čo pôsobí pomerne nevšedne.

Všetky exempláre majú pohon štyroch kolies
Zdroj: Dacia

Konverziu karosérie má na starosti externá firma Romturingia, no vykonávať ju bude s požehnaním automobilky. Tá jej dodá potrebné vozidlá v štandardizovanej forme. Všetky pick-upy budú mať identický technický základ, vychádzať budú z vercie Duster dCi 110 4WD. To znamená 1,5-litrový naftový štvorvalec dosahujúci výkon 81 kW (110 k) a pohon oboch náprav. Podľa aktuálnych informácií možno na vozidlo naložiť maximálne 450 kilogramov nákladu.

Zdroj: Marek Pokrývka