Športovejšie, modernejšie a digitálnejšie. Automobilka BMW si pre druhú časť životného cyklu pripravila osvieženie úspešných modelov X3 a X4 pomocou nového vzhľadu, lepšej výbavy a viacerých vylepšení. Upravený predok dáva modelu X3 viac elegancie, zadok zasa štipku drámy. Jeho náprotivok vo verzii kupé, druhá generácia modelu BMW X4, dostal novú prednú časť, pridáva vlastnú interpretáciu vypletaných obličiek mriežky chladiča a dopĺňa to s mimoriadne dynamickou zadnou časťou. Osvieženie završujú nové prvky výbavy a upravený infotainment. Vynovenie sa týka aj M verzií modelov BMW X3 a X4 od divízie M.

BMW X3 po facelifte.
Zdroj: BMW

 S prepracovanými obličkami mriežky chladiča, so svetlometmi, ktoré sú približne o 10 milimetrov užšie a s novým predným nárazníkom možno povedať, že model BMW X3 vyzerá takmer ako nové vozidlo. Obličky mriežky chladiča BMW dostali, najmä v hornej časti, ostrejšie tvary, sú širšie ako predtým a okolo nich sa nachádza jednodielny rám. Vizuálnu samostatnosť mriežky chladiča zaručuje čierna priečka, v ktorej sa nachádza iCam. Predné svetlomety štandardne využívajú full LED technológiu. Okrem na požiadanie dodávaných adaptívnych LED svetlometov s funkciou Matrix, kde tradičnú úlohu samostatných hmlových svetlometov prevzali svetlomety do nepriaznivého počasia, sa v ponuke nachádzajú aj svetlomety BMW Laser Light, ktoré dosvietia do vzdialenosti až 650 metrov.

BMW X3 po facelifte.
Zdroj: BMW

Vertikálne otvory na vstup vzduchu trojuholníkového tvaru, ktoré sa nachádzajú pod prednými svetlometmi, vytvárajú orámovanie predného nárazníka. Model BMW X3 xDrive30e s plug-in hybridným pohonom sa vyznačuje aj emblémom so znakom elektrifikovaného i na prednom blatníku, zatiaľ čo logá BMW tejto motorickej verzie, vrátane stredov diskov kolies, zdobí dodatočný modrý kruh. Zadná časť nového modelu je na základe viacerých opatrení oveľa čistejšia. Čierna lišta dodáva full LED zadným svetlometom precíznejší vzhľad, zatiaľ čo užšia grafika svetiel obsahuje priestorovo tvarované prvky a veľmi zaujímavým spôsobom zapracované horizontálne smerovky.

Balík M Sport dodáva modelu BMW X3 športovejšie zameranie. Špeciálny predný nárazník dostal výrazne väčšie otvory na vstup vzduchu s vloženými prvkami vysoko lesklej čiernej farby a výraznejšie tvarované bočné lišty air curtains. Lišty okolo okien, strešné lyžiny a rámik okolo mriežky chladiča ako aj jeho mriežky sa na požiadanie dodávajú s lesklým čiernym povrchom.

BMW X3 po facelifte.
Zdroj: BMW

Športovejší zadný nárazník dostal výraznejší zadný difúzor sivej farby Dark Shadow spolu s dvoma dodatočnými vysoko lesklými čiernymi lištami air curtain. Štandardná výbava obsahuje nové 19-palcové dvojfarebné disky kolies z ľahkých zliatin Y-Spoke 887M sivej farby Midnight Grey Bicolor s pneumatikami s rozmerom 245/50 R19. Na požiadanie sa dodávajú disky kolies s priemerom 20 alebo 21 palcov ako aj brzdy M Sport s modrými alebo červenými strmeňmi.

BMW X4 po facelifte.
Zdroj: BMW

BMW X4 dostalo novú prednú časť zhodnú s modelom X3, no pridáva rozlišovací prvok v podobe vypletaných obličiek mriežky chladiča, známy z ostatných športových modelov automobilky BMW. Na rozdiel od modelu X3 sa do štandardnej výbavy dostali aj adaptívne LED svetlomety s funkciou Matrix, zatiaľ čo svetlomety BMW Laser Light, ktoré sa vyznačujú vysokou intenzitou a ďalekým dosvitom, sa aj do modelu X4 dodávajú na požiadanie.