Po známom okruhu pomenoval svoj model aj Lexus

Novinky Nürburgring má vraj nového majiteľa

Foto: Lexus

7.3. 2014 22:51 Nemecký okruh mala kúpiť americká firma sídliaca v Miami. Za celý komplex údajne zaplatila čiastku v rozmedzí 60 až 70 miliónov eur.

Aký je najslávnejší okruh na svete? Väčšina nadšencov bude určite súhlasiť, že odpoveďou na otázku je Nürburgring. Tento nemecký okruh sa do povedomia dostal svojou dĺžkou, náročnosťou a v ostatnom čase i bojom svetových automobiliek na jeho pôde. Napriek veľkému vyťaženiu a množstvu akcií sa však kolosálny objekt už dlhé roky topí v problémoch. Už dlho sa hovorilo o predaji, ku ktorému podľa nových správ došlo v týchto dňoch.

Po známom okruhu pomenoval svoj model aj Lexus
Po známom okruhu pomenoval svoj model aj Lexus
Zdroj: Lexus

Ako informovali nemecké noviny Wirtschaftswoche, celý komplex pretekárskej trate má v blízkom čase putovať do rúk americkej firmy. Spoločnosť HIG Capital z floridskej metropoly Miami zaň údajne zaplatila sumu v rozmedzí 60 až 70 miliónov eur. Pôvodne sa pritom hovorilo trojciferných číslach, ktoré si predstavoval aj správca okruhu. Viacerí záujemcovia však navrhovali ešte podstatne nižšie sumy. Napríklad Bernie Ecclestone, ústredná postava kolotoča F1, zaň mal podľa neoficiálnych správ ponúknuť 50 miliónov dolárov (36 miliónov eur).

HIG Capital sa k údajnému predaju Nürburgringu nevyjadrila. Nad budúcnosťou slávneho polygónu teda stále visí otáznik. Zodpovedaná nie je ani otázka, čo sa stane s fungovaním objektu po jeho prechode pod nového vlastníka. Všetko ukáže až čas.

Diskusia  ()

Video

Diskusia