Faceliftovaná Škoda Superb bude konečne disponovať aktívnymi LED svetlometmi

Novinky Prvé detaily: Takto nový Superb zahanbí Kodiaq

Foto: Škoda

14.5. 11:45 Svetová premiéra omladenej Škody Superb sa blíži a s ňou sa stupňuje aj postupné odhaľovanie detailov o novinke. Česká vlajková loď opäť ukáže, kto v rámci Mladej Boleslavi diktuje trendy.

Pri uvedení Škody Kodiaq sa o sedemmiestnom SUV hovorilo ako o novej vlajkovej lodi značky. Vtedy to do istej miery určite aj platilo, český medveď Superb vo viacerých ohľadoch prekonáva. Teraz sa však blíži čas, keď limuzína opätovne ukáže, ktorý model je vlajkovou loďou českej automobilky.

Pri chystanom facelifte totiž Superb prejde výrazným technologickým vylepšením, ktoré Škoda demonštruje na priloženom videu. Superb konečne dostane LED-matrix čelné reflektory schopné známeho “vyrezávania” protiidúcich automobilov.

V praxi bude mať vodič vlajkovej lode Škody v noci omnoho lepší prehľad o situácii na vozovke, než tomu bolo doteraz. Aktuálne Superb tiež ponúka aktívne reflektory, ich práca je však miestami zmätočná a nespĺňa dnešné štandardy. To sa čoskoro zmení.

Svetlomety označené ako “Škoda Crystal Lightning” môže Superbu závidieť aj Kodiaq, ktorý si nateraz musí vystačiť s bežnými LEDkami. Vylepšenie sa okrem efektnej animácie čelných reflektorov prejaví aj na zadných svetlách, ktoré budú taktiež plne diódové a ponúknu i dynamickú smerovku, ktorú má napríklad aj Scala. Očakávať môžeme aj veľký nápis Škoda, ktorý bude zdobiť veko batožinového priestoru.

Zdroj: Filip Kadlečík

Video

Diskusia