Prvá odhalená skica novinky ukazuje, že veľké dizajnové zmeny očakávať netreba

Novinky Nový Superb: Exkluzívna premiéra na Slovensku

Foto: Škoda

7.5. 2019 12:00 Škoda začala s odhaľovaním omladeného modelu Superb. Po nedávnom úniku teraz prichádzajú oficiálne informácie spolu s prvým pohľadom na omladenú vlajkovú loď.

Slovensko bude v najbližších týždňoch žiť Majstrovstvami sveta IIHF 2019, ktoré sa budú odohrávať v Bratislave a Košiciach. S hokejom sa už tradične spája aj značka Škoda, hlavným sponzorom MS je už 27. krát v rade a teraz túto špeciálnu príležitosť využije na prezentáciu veľkej novinky.

Prvá odhalená skica novinky ukazuje, že veľké dizajnové zmeny očakávať netreba
Prvá odhalená skica novinky ukazuje, že veľké dizajnové zmeny očakávať netreba
Zdroj: Škoda

V Bratislave sa ešte pred koncom mája odohrá svetová premiéra omladeného modelu Superb, ktorý sa stane prvou Škodou s hybridným pohonným ústrojenstvom. O ňom sme informovali už pred niekoľkými dňami. Dizajn zasa naznačili ešte skoršie úniky. Okrem výrazného technologického pokroku rozsah zmien na vozidle zatiaľ nie je známy. Výraznú revolúciu tu však očakávať netreba.

Superb by sa z pohľadu dizajnu mal meniť len decentne, aj podľa dnes zverejnenej skice prinesie iba niekoľko upravených línií s mierne prepracovanou prednou časťou. Tej budú dominovať svetlomety s ostrými tvarmi a kryštalickými prkvami, ktoré budú používať full-LED technológiu. Odlišnosť bude niesť aj predný nárazník, hmlové svetlomety má lemovať výrazná lišta. Dá sa predpokladať, že jemne sa zmenia aj svetlá vzadu. O interiéri či ďalších novinkách omladeného Superbu zatiaľ Škoda mlčí.


Takto sa menil Superb: Veľká galéria modelu


Názov Superb Škoda používa už od roku 1934, kedy v Mladej Boleslavi začal vznikať prvá generácia pôvodnej limuzíny. Veľký návrat sa potom odohral v roku 2001, kedy sa začala písať história moderného Superbu. Dnes je na trhu tretia generácia, ktorá je podľa viacerých recenzií doposiaľ najvydarenejšia. Už čoskoro naživo uvidíme, kam sa ju Škode podarí posunúť. Na svetovej premiére totiž nebudeme chýbať. Medzičasom si čakanie na novinku môžete skrátiť listovaním v našich starších testoch tohto modelu či veľkej galérii .

Zdroj: Filip Kadlečík

Video

Diskusia