Peugeot 508 je dostupný v troch rôznych verziách, ako sedan, SW a PSE (Peugeot Sport Engineered). Prepracovaná predná časť zahŕňa výrazné LED Matrix svetlomety, v tvare troch pazúrov, nový znak automobilky, alebo mriežku chladiča, integrovanú do nárazníka. Dizajn troch pazúrov nájdeme aj na LED svetlách vzadu, dopĺňajú ho dynamické smerovky.

Nový Peugeot 508: Sedan, SW aj PSE ( PEUGEOT SPORT ENGINEERED)
Zdroj: Peugeot

Bezpečie počas jazdy zaisťujú nové technológie. Systém nočného videnia Night Vision vodiča upozorní na zvieratá, chodcov a podobne skôr, ako sa objavia po osvietení diaľkovými svetlami. Nechýba adaptívny tempomat, pri parkovaní nápomocné HD kamery, alebo elektronicky ovládané odpruženie s 3 režimami (Normal, Comfort a Sport). Viac obrázkov v galérii.

Ponuka motorov pre Peugeot 508 a 508 SW je z každého rožku trošku. Zákazník má na výber z dovch plug-in hybridných verzií s výkonom 132 kW (180 k) a 164 kW (225 k). Ďalej je to benzínová verzia s výkonom 96 kW (130 k) a naftová s výkonom 96 kW (130 k). Všetky možno kombinovať s 8-stupňovou automatickou prevodovkou EAT8.

Vrchol je plug-in hybridná verzia 508 Peugeot Sport Engineere. Ponúka pohon všetkých štyroch kolies a výkon 265 kW (360 k). Nové modely 508 majú rázvor dlhý 2,79 m a celkovú dĺžku 4,75 m (sedan) a 4,79 m (SW), pri šírke 1,86 m, so sklopenými zrkadlami. Dorazia na trh v lete 2023. Vyrábať sa budú vo Francúzsku v závode v Mulhouse.

História značky PEUGEOT je neoddeliteľne spätá s motoršportom a dokazuje to aj naša účasť v seriáli Majstrovstiev sveta vo vytrvalostných pretekoch (WEC) s modelom PEUGEOT 9X8.

PHIL YORK, Riaditeľ marketingu a komunikácie Peugeot

Mohlo by vás zaujímať: