ikona

Novinky Peugeot valcuje: Bude 2008 dizajnovou ikonou?

Foto: Auto Bild

21.11. 2018 13:00 Peugeot 2008 dnes môže so závisťou pozerať na svojich koncernových bratov, ktorí sú aktuálne modernejší. Zdá sa, že Peugeot to tak nenechá dlho a do jeho portfólia čoskoro pribudne ďalší atraktívny model novej generácie.

V hierarchii koncernu PSA sa aktuálne modely Crossland X, C3 Aircross a 2008 nachádzajú na rovnakej úrovni. Dokonca sa dá povedať, že Peugeot je dnes trochu v úzadí, dvojka značiek Citroën a Opel je totiž v súčasnosti modernejšia. Zdá sa, že model s levom na prednej kapote si všetko čoskoro vynahradí a bežnej koncernovej konkurencii ukáže chrbát.

Nemecký Auto Bild totiž prináša informácie o tom, že druhá generácia SUV 2008 bude stáť na platforme CMP, ktorú bude zdieľať s modelom DS3 Crossback, čiže francúzskou prémiou. Vďaka tomu by novinka mala o niekoľko centimetrov narásť vo všetkých smeroch a tým pádom ponúknuť i viac vnútorného priestoru.

Z hľadiska agregátov sa dnes hovorí najmä o benzínových trojvalcoch s výkonom do 88 (120 k), pre naftu by mal platiť strop 85 kW (115 k). Rátať sa má i s nasadením elektrickej techniky, ktorá by modelu 2008 prepožičiavala bezemisný dojazd na úrovni 350 kilometrov. So štvorkolkou netreba rátať ani naďalej. Základná cenovka by sa mala pohybovať okolo úrovne 17 500 eur, druhú generáciu mestského SUV vraj Peugeot predstaví v priebehu roka 2019. Okrem technických zmien novinka zaujme najmä výrazným dizajnovým prerodom.

Podľa dobre informovaných grafikov Auto Bildu, ktorí aj zostavili vizualizáciu vo videu, sa má 2008 uberať smerom zadefinovaným modelom 3008. Zdá sa však, že ponúkne ešte odvážnejšie tvary a expresívnejšiu prednú časť s obrovskými diódovými reflektormi. Vzadu možno takmer určite rátať s prinajmenšom optickým prepojením koncových svetiel. Nakoľko sú odhady Auto Bildu správne, to sa dozvieme v najbližších mesiacoch. Ak by však boli, 2008 by mala potenciál stať sa dizajnovou ikonou svojho segmentu.

Zdroj: Filip Kadlečík
Diskusia  ()

Video

Diskusia