Odchádzajúca trieda E generácie W213 debutovala v roku 2016 s množstvom nových technológií, a nová šiesta generácia (W214) ju vo veľkej miere nasleduje. Novinka kombinuje evolučný dizajn a overené motory s revolučným interiérom plným obrazoviek a kamier, ktorých môže byť celkovo až päť.

Exteriér

Nový Mercedes-Benz triedy E generácie W214.
Zdroj: Mercedes-Benz AG

Spoznajte novú triedu E detailne v rozsiahlej galérii

Nová Trieda E oproti predchodcovi mierne narástla: klasická trojpriestorová limuzína má dĺžku 4 949 mm, šírku 1 880 mm a výšku 1 468 mm. Potešia sa aj pasažieri, ktorým sa vďaka predĺženému rázvoru o 2 centimetre na 2 961 milimetrov dostalo o čosi viac priestoru. Batožinový priestor má objem až 540 litrov.

Z pohľadu dizajnu ide skôr o evolúciu, ako revolúciu, ale to bolo viac-menej očakávané. Výraznejšie dizajnérske zmeny sa očakávajú skôr od športovejšie strihnutého konkurenta v podobe BMW radu 5, ktoré má byť predstavené rovnako v tomto roku. Už na prvý pohľad je možné badať, že Mercedes do triedy E implementoval niektoré prvky z elektrických EQ modelov, ako napríklad lesklá predná maska. Zaujímavosťou je koeficient odporu vzduchu Cd na úrovni 0,23.