Hyundai Motor Company v rámci konceptu „Open for More“ prezentuje nový Hyundai Santa Fe ako revolučného spojenca medzi mestom a prírodou. SUV zákazníkom ponúka nový spôsob vnímania každodenných zážitkov, ktorým rozširuje hranice medzi interiérom a exteriérom. Vo svojej triede debutuje panoramatický zakrivený displej, ktorý zahŕňa 12,3-palcový digitálny združený prístroj a informačno-zábavný systém.

Nový Hyundai Santa Fe
Zdroj: Hyundai

Výrobca si pripomenul dedičstvo a inšpiráciu pre názvov Santa Fe, keď bol región Santa Fe v Novom Mexiku vybraný ako kulisa svetovej premiéry vozidla. Táto piata generácia nás zavádza do budúcnosti, je zameraná na široké dvere batožinového priestoru, ktoré harmonicky spájajú interiér s exteriérom a vytvárajú akúsi terasu na kolesách.

Nová generácia cestujúcim prináša komfort a pohodlie na vysokej úrovni, s prémiovými funkciami, ktoré sú buď úplne nové, alebo prvýkrát v triede. Medzi nimi nájdeme relaxačné sedadlo s opierkou nôh, UV-C sterilizačný priečinok a duálny systém bezdrôtového nabíjania pre smartfóny. Dlhší rázvor sa postaral zasa o niečo viac vnútorného priestoru.

Nový Hyundai Santa Fe
Zdroj: Hyundai

SUV bude pre kupujúcich na európskom trhu dostupný s dvomi možnosťami pohonu, vrátane 1,6-litrového preplňovaného hybridného (Gamma III 1,6T GDI HEV – 6AT), alebo benzínového 1,6-litrového preplňovaného Plug-in hybridného pohonu (Gamma III 1,6T GDI PHEV – 6AT) s maximálnym výkonom motora 118 kW/160 koní. Viac obrázkov nájdete v galérii.

Mohlo by vás zajímať: