Najväčšie SUV značky Hyundai predávané v Európe má slovenský cenník. Modernizované Santa Fe sa začína predávať s novým naftovým motorom 2,2 CRDi Smartstream s výkonom 148 kW (202 k) a ako benzínový full-hybrid s motorom 1,6 T-GDi HEV s výkonom 169 kW (230 k). Obe motorizácie štandardne obsahujú pohon všetkých štyroch kolies a sú spojené s automatickou prevodovkou s elektronickým ovládaním Shift-by-wire a pádlami pod volantom. Kým naftový motor je spojený s novou 8-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou DCT, hybrid disponuje 6-stupňovým automatom. Na výber majú zákazníci z dvoch úrovní výbavy Elegance a Premium, novinkou je príplatkový Luxury Pack. Cena nového Santa Fe po odrátaní akciového bonusu začína na sume 41 390 € pri naftovej verzii, hybrid je k dispozícii od 42 490 €.

Hyundai Santa Fe.
Hyundai Santa Fe.
Zdroj: Hyundai

Široká je už výbava Elegance

Výbava Elegance (od 41 390 €) znamená, že vozidlo má 17-palcové (pri hybridnej verzii), resp. 18-palcové (pri naftovom motore) zliatinové disky kolies, LED denné a zadné svetlá a predné MFR LED svetlomety. Popri systémoch ABS, brzdovom asistentovi BAS a ESC výbava Elegance obsahuje aj asistenta rozjazdu do kopca a asistenta na kontrolovaný zjazd z kopca. Nechýba elektronický systém riadenia prešmykovania kolies, systém na automatické udržanie vozidla v jazdnom pruhu a automatické nasledovanie jazdného pruhu.

Bezpečnosť posádke vozidla aj ostatným účastníkom premávky zabezpečuje systém autonómneho núdzového brzdenia s detekciou vozidiel, cyklistov aj chodcov, nový systém autonómneho núdzového brzdenia pri odbočovaní vľavo aj asistent na monitorovanie mŕtveho uhla. Kolíziám pomáha zabrániť asistent upozorňujúci na vozidlá približujúce sa zboku pri cúvaní či asistent na bezpečné opustenia vozidla. Nielen rodičov či majiteľov domácich miláčikov poteší známa technológia Hyundai, ktorá debutovala už v predfaceliftovej verzii Santa Fe - upozornenie na prítomnosť cestujúcich na zadných sedadlách so senzormi pohybu.

Hyundai Santa Fe.
Hyundai Santa Fe.
Zdroj: Hyundai

Nové Santa Fe vo výbave Elegance má k dispozícii aj systém na sledovanie únavy vodiča, automatické prepínanie diaľkových svetiel, inteligentné rozoznávanie dopravných značiek obmedzujúcich maximálnu povolenú rýchlosť, automatické tiesňové volanie E-call, elektronickú parkovaciu brzdu s funkciou Autohold a monitorovanie tlaku v pneumatikách TPMS.

O pohodlie vodiča a cestujúcich sa postará výškovo a pozdĺžne nastaviteľný a vyhrievaný kožený volant či vyhrievanie predných aj zadných sedadiel. Prístrojová doska Supervision so 4,2-palcovým farebným TFT displejom, elektricky ovládané okná a vyhrievané a sklopné vonkajšie zrkadlá, automatická dvojzónová klimatizácia či Smart Pack s inteligentným kľúčom so štartovacím tlačidlom, alarmom a imobilizérom – to všetko prispieva k pohodliu majiteľa nového Santa Fe. Samozrejmosťou je aj bezdrôtové nabíjanie smartfónu, adaptívny tempomat s funkciou „auto stop a štart“, svetelný a dažďový senzor, predné a zadné parkovacie senzory aj zadná parkovacia kamera.