Novinky Nový Hyundai KONA

16.6. 2017 12:00 Lepšie neskôr ako nikdy, povedali si zrejme v Hyundai, posilnení svojím úspechom s modelmi ako Santa Fe či Tucson.

Na prvý pohľad je to klasický Hyundai novej generácie, silne pripomínajúc model i20 s prvkami z Cactusu. Na rozdiel od neho však KONA ponúkne pohon všetkých kolies, ale aj 7 stupňovú automatickú prevodovku a dokonca aj Head Up displej a ďalšie technologické hračky.

 
Nový Hyundai KONA
 Autor: Hyundai

Týmto autom nielenže Hyundai vstupuje do nového B-SUV segmentu (dĺžka 4165 mm, rázvor 2600 mm), avšak je súčasťou aj megalomanského plánu predstavenia 30 nových modelov (alebo derivátov) do roku 2021.

Podobné plány nás v duchu samozrejme vždy tešia a predstavujeme si, ako budeme strašne ekologickí enormnou produkciou áut, ktorá bude spotrebiteľov nútiť meniť autá pomaly každé ročné obdobie aby urobili radosť predsedom predstavenstiev skromných koncernov, ktorým ide predovšetkým o nízky dopad na životné prostredie.

 
Nový Hyundai KONA
 Autor: Hyundai

Naspäť ale ku modelu KONA, LED denné svietenie doplnia aj LED svetlá a ponuku agregátov otvorí samozrejme litrový turbomotor s výkonom 88 kW (120 koní) a 6-stupňovou manuálnou prevodovkou. Druhým agregátom v ponuke bude prepĺňaná 1,6tka s výkonom 130 kW (177 koní) so 7 - stupňovou dvojspojkovou prevodovkou DCT, kombinovaná s pohonom všetkých kolies.

Neskôr príde aj úplne nový naftový agregát s objemom 1,6 litra v dvoch výkonnostných stupňoch (85 kW a 100 kW - teda 115, respektíve 136 koní) a možnosťou oboch prevodoviek ako aj pohonu všetkých kolies. Už spomínanou novinkou bude Head Up displej, ktorý má 8 palcov a zobrazuje informácie mimoriadne jasne, umožňujúc vodičom naplno sa sústrediť na šoférovanie.

 
Nový Hyundai KONA
 Autor: Hyundai

Multimediálny systém zase ponúkne Apple Car Play ako aj Android Auto na veľkom displeji, či nový zvuk od spoločnosti Krell. Bezdrôtové nabíjanie mobilných telefónov si samozrejme budete môcť priplatiť tiež. Spomedzi technológii spomenieme ešte autonómne núdzové brzdenie, detekciu chodcov, senzor pre slepé uhly, sledovanie premávky za autom, kontrolu jazdných pruhov či aktívne svetlá, čo sú všetko systémy, ktoré dnes považujeme naozaj za nevyhnutné a ich prítomnosť oceňujeme.

 
Nový Hyundai KONA
 Autor: Hyundai

O svetlej výške hovorí údaj 170 milimetrov, ale keďže Hyundai plánuje KONU predávať so 16, 17 a dokonca aj 18 palcovými pneumatikami, nebrali by sme ju veľmi vážne. Priestor pre batožinu by mal mať 361 litrov a zadná lavica bude delená 60:40 pre vyššiu variabilitu.

Zdroj: andrej ježo
Diskusia  ()

Video

Diskusia