Elegantný aj výkonný

i30 Fastback N je auto, ktorého dynamika a športové naladenie dokážu zamiešať karty na pretekárskej trati, no zároveň dokonale pútať pozornosť okolia aj na bežnej ceste do práce či na nákup. Vôbec by sme sa nečudovali, ak by jeho majiteľ neustále riešil dilemu, či nasadnúť a užiť si 275 konských síl pod kapotou, alebo zostať pred dverami a vychutnávať si jeho elegantnú siluetu s pozvoľne klesajúcou líniou strechy. Takéto spojenie elegancie a drsnej športovosti sa dnes už tak často nevidí.

Ilustračné foto
Zdroj: Hyundai Slovensko

Sexi zadok

Práve zadnú časť N-kového Fastbacku uvidia ostatní vodiči v premávke pomerne často. Aby aj z diaľky vysielal jasné posolstvo o svojej výnimočnosti, disponuje zvýrazneným lemom spojleru na piatych dverách, dvoma chrómovanými koncovkami výfuku a ikonickým trojuholníkovým hmlovým svetlom. Aj z iných strán však rozhodne stojí za pozornosť. Znížená karoséria, agresívny nárazník a kaskádovitá maska s logom N potvrdzujú výkonnostné ambície. Pohľady upútajú aj parádne zliatinové disky a červené strmene bŕzd.

Zážitok z jazdy na trati

Hyundai i30 Fastback N vás veľkou porciou emócií zahrnie skôr, než sa posadíte za jeho volant. Zvyšovačov tepu je toľko, že sa nebudete vedieť dočkať okamihu, keď už konečne zapadnete do výborných športových sedadiel s optimálnym držaním tela v zákrutách. Okrem nich vás čaká volant obšitý kožou a presná kulisa radenia poctivej manuálnej prevodovky. Zostáva nastaviť vozidlo do športového režimu a môžete vyraziť za dobrodružstvom na pretekárskom okruhu. Pri užívaní auta v zákrutách oceníte výborne vyladený podvozok, výkonné brzdy aj zvýšenú tuhosť karosérie. Postaral sa o ňu nielen zvýšený počet zvarov, ale aj výstuhy, ktoré inžinieri použili aj v mimoriadne úspešnom päťdverovom hatchbacku Hyundai i30 N.

Do práce aj na nákupy

V i30 Fastback N si môžete nastaviť vozidlo až v piatich jazdných režimoch – Eco, Normal, Sport, N a N Custom. Možno si poviete, načo že je v tomto výbornom športiaku verzia Eco? Nuž nato, že toto auto má potenciál byť aj veľmi praktickým vozidlom na každý deň. Od priestrannej karosérie cez batožinový priestor so základným objemom 450 litrov, ktorý je navyše výborne prístupný, cez veľké piate dvere až po bohatú výbavu obsahujúcu prvky bezpečnosti aj komfortu. Počítať môžete s 8-palcovým farebným LCD displejom s integrovanou zadnou kamerou, navigáciou a službami Apple CarPlay a Android Auto, ktoré umožňujú zákazníkovi prostredníctvom smartfónu ovládať hudbu, funkcie telefónu a navigácie na obrazovke. Bezpečnosť posádky majú na starosti systémy aktívnej bezpečnosti, ktoré spĺňajú najvyššie európske bezpečnostné štandardy: systém autonómneho núdzového brzdenia, systém na sledovanie únavy vodiča, systém na automatické udržanie vozidla v jazdnom pruhu, automatické prepínanie diaľkových svetiel a inteligentné rozoznávanie dopravných značiek obmedzujúcich maximálnu povolenú rýchlosť.

To treba zažiť

Nový Hyundai i30 Fastback N vzbudzuje také emócie, až sa zdá, že je to iba o nich. A ešte o povestnom fantastickom zvukovom prejave. Skutočnosť je však taká, že ide o komplexné, výborne naladené a postavené vozidlo, ktoré je krásne, výkonné, bezpečné a spoľahlivé. Lepšie ako stokrát o ňom čítať je aspoň raz ho vyskúšať. Objednajte sa na testovaciu jazdu, vyžiadajte si nezáväznú cenovú ponuku a získajte ešte viac zaujímavých informácií o Hyundai i30 Fastback N u autorizovaných predajcov Hyundai a na hyundai.sk

Zdroj: PR článok