Novinky Nový Hyundai i20 príde v lete

3.5. 2018 11:00 i20 s päťdverovou karosériou ako aj i20 Active dostali modernejší dizajn s kaskádovitou maskou chladiča a novým predným nárazníkom.

V zadnej časti si možno všimnete modifikovaný zadný nárazník a zadné skupinové svetlá. Prepracované dvere batožinového priestoru sú lepšie zladené so zadnou evidenčnou tabuľkou, čiže facelift podľa predpisov.

 
Nový Hyundai i20 príde v lete
Zdroj: Dennis Gedaschke
  Hyundai i20 Active, autor: Hyundai

Zásadnejšia novinka je 7-stupňová dvojspojková prevodovka (7DCT) zvyšujúca komfort ovládania a prispieva aj k zníženiu spotreby paliva a redukcii emisií CO2, rovnako ako sériový systém stop-štart (ISG). Päťdverový Hyundai i20 môže byť vybavený panoramatickým strešným oknom a okrem toho môžu mať obidve verzie - i20 päťdverový a Active - strechu nalakovanú v kontrastnej čiernej farbe Phantom Black, rozširujúcu tak možnosti individualizácie vozidla (tri farby sú úplne nové).

 
Nový Hyundai i20 príde v lete
  Hyundai i20, autor: Hyundai

Vo vnútri si zákazníci môžu vybrať aj rozličné farby interiéru ako napríklad nový Blue, Red Point a Blue Point obsahujúc červené, resp. modré akcenty. Alternatívou je stále aj interiér i20 vo farbách Black alebo Greyish Blue. Batožinový priestor s objemom 326 litrov ostal nezmenený, avšak Hyundai i20 prináša nové vyspelé prvky konektivity a zákazníci majú na výber až štyri rozličné systémy multimediálneho rozhrania.

 
Nový Hyundai i20 príde v lete
  Hyundai i20, autor: Hyundai

Okrem základného audiosystému, vybaveného displejom s uhlopriečkou 9,7 cm (3,8 palca), je k dispozícii aj systém s monochromatickým displejom s uhlopriečkou 12,7 cm (5 palcov). Nový audiosystém Display Audio je vybavený farebným dotykovým displejom s uhlopriečkou 17,8 cm (7 palcov). Prostredníctvom Apple CarPlay a Android Auto si vodič môže pripojiť svoj smartfón a jeho funkcie ovládať na dotykovom displeji audiosystému. Takýmto spôsobom môže využívať aj navigačnú funkciu smartfónu. Najvyššia verzia systému má rovnaký displej (17,8 cm), obsahuje ale navyše integrovanú navigáciu a online služby Live Services.

 
Nový Hyundai i20 príde v lete
  Hyundai i20, autor: Hyundai

Aby vyhovel najvyšším európskym bezpečnostným štandardom, nový Hyundai i20 môže byť vybavený najmodernejšími systémami aktívnej bezpečnosti a asistenčnými systémami Hyundai SmartSense. Patria k nim Lane Departure Warning System (LDWS), Lane Keeping Assist (LKA), Forward Collision Avoidance Assist (FCA), Driver Attention Warning (DAW) a High Beam Assist (HBA). Na Slovensko sa modernizovaná generácia Hyundai i20 dostane počas letných mesiacov.

 
Nový Hyundai i20 príde v lete
 Hyundai i20, autor: Hyundai
Zdroj: hyundai andrej ježo
Diskusia  ()

Video

Diskusia