Volkswagen Golf ôsmej generácie sa zmení najmä pri pohľade spredu

Novinky Dizajn ôsmeho Golfu prezrádzajú nové fotky

Foto: johannes.vag

21.1. 13:40 Volkswagen plánuje nástupcu aktuálneho Golfu ukázať už o niekoľko mesiacov, online svet však už jeho podobu pozná. Po starších videách sa teraz na internete objavili fotky, ktoré novinku zachytávajú do detailu.

Volkswagen Golf je známy tým, že sa z generácie na generáciu mení skôr evolučne. Žiadne výstrelky, zdá sa, nemožno očakávať ani od ôsmej generácie. Jej dizajn už skôr načrtlo video, ktoré však mnohí označovali za nepravé. Dnes už vieme, že údajný Golf GTI ôsmej generácie, ktorý sa premával po juhoafrických cestách, bol reálny.

Volkswagen Golf ôsmej generácie sa zmení najmä pri pohľade spredu
Volkswagen Golf ôsmej generácie sa zmení najmä pri pohľade spredu
Zdroj: johannes.vag

Na internet prostredníctvom instagramového profilu johannes.vag unikli fotky novinky, ktorej posádka sa bez akejkoľvek kamufláže zastavila po občerstvenie v známom reťazci. Snímky odhaľujú, že Golf dostane oblejšie tvary, ktoré nájdu uplatnenie hneď na prednej časti. Diódové čelné svetlá sa takmer úplne vzdajú rovných liniek.

Tvar kompaktu zostane naďalej viac-menej rovnaký, zachovaný bude i typický C-stĺpik či kontúry koncových svetiel. Konzervatívni zákazníci sa potešia, ľudia volajúci po radikálnejšej zmene zasa budú hromžiť. Dá sa očakávať, že spolu s novým Golfom Volkswagen čiastočne zmení i svoj imidž, už dávnejšie totiž ohlasuje prechod na vynovené logo a vlajková loď predajných úspechov by bola ideálnym adeptom na zavedenie inovovaného dizajnu.

Zadná časť by výraznejšími zmenami prechádzať nemala
Zadná časť by výraznejšími zmenami prechádzať nemala
Zdroj: johannes.vag

Do interiéru kompaktu nás VW zatiaľ nepustil, jeho vzhľad však pekne naznačuje staršia vizualizácia Auto Bildu. Grafici sa pri jej tvorbe do dizajnu exteriéru trafili, v prípade kabíny teda môžu byť tiež pomerne blízko. Wolfsburg vraj každému Golfu už v sériovej výbave nadelí digitálnu prístrojovku a niekoľko dotykových panelov. Volkswagen avizuje aj schopnosť rozpoznávania reči, ktorou by mal obľúbený kompakt prekonať i Mercedes-Benz triedy A.

Fanúšikov ságy GTI poteší, že existencia hothatchu je de facto istá už dnes. Očakáva sa, že ostrý kompakt bude opätovne poháňať dvojlitrové TSI, tentokrát však už so 48-voltovou elektrickou sieťou, ktorá umožní ďalší rozvoj moderných technológií. Na konkurentov GTIčko vybehne najskôr s výkonom okolo 221 kW (300 k) a neskôr by sa mal pridať aj variant ladený približne na 258 kw (350 k).

Zdroj: Filip Kadlečík
Diskusia  ()

Video

Diskusia