ikona Nový Genesis vykukuje zo zákulisia

Novinky Nový Genesis vykukuje zo zákulisia

Foto: bobaedream.co.kr

21.10. 2013 14:20 Sedan vyššej strednej triedy Hyundai Genesis sa momentálne v Európe nepredáva. Zmeniť by sa to malo s budúcou generáciou, ktorá je už hotová. Potvrdzujú to prvé fotky.

Názov Genesis sa u nás objavuje na automobiloch Hyundai iba vo verzii kupé, ktorá však zatiaľ veľa vody nenamútila. Veľký sedan Genesis, ktorý patrí do vyššej strednej triedy, však naše končiny oblúkom obchádza. Zmeniť by sa to malo pri nástupe novej generácie, ktorá je ešte oficiálne tajomstvom. Avšak šikovný fotograf tajomstvo poodhalil. Fotky sa objavili na stránke bobaedream.co.kr.

Má Genesis v Európe zálusk na BMW radu 5,
Má Genesis v Európe zálusk na BMW radu 5,
Zdroj: bobaedream.co.kr

O novom Genesise zatiaľ nič konkrétne nevieme. Mal by však dostať pohon všetkých kolies HTRAC, a čo je podstatné podľa neoficiálnych informácií by sa mal dostať aj na slovenský trh. Bude mať úplne nový dizajn, v ktorom možno badať stopy konceptu HCD-14 Genesis z januárového detroitského autosalónu. Oproti dosluhujúcej generácii je auto celkovo ostrejšie strihnuté a maska chladiča je výrazne natiahnutá nadol. Tvarovú inšpiráciu konceptom potvrdzuje aj oblasť hmlových svetlometov.

Na amatérskych fotkách je Genesis pristihnutý pravdepodobne pri fotení sa do katalógov. Hyundai by novú generáciu mal podľa špekulácií odhaliť ešte tento rok a výstavná premiéra by mohla prebehnúť v januári opäť v Detroite.

Diskusia  ()

Video

Diskusia