Od prvého predstavenia Fordu Mustang ubehlo už takmer 60 rokov. Zvyšok je história: na vtedajšie pomery malé športové auto si získalo srdcia celých Spojených štátov a vybudovalo si kult, vďaka ktorému sa dnes môžeme pozerať už na 7. iteráciu v poradí.

Viac svalov a ešte viac technológií

Samotný dizajn siedmej generácie pripomína skôr len facelift predošlej. No už na prvý pohľad si všimnete ostrejšie tvary, či nafúknutejšie zadné blatníky, ktoré Mustangu pridávajú na vážnosti. Koniec koncov, 6. generácia bola navrhnutá s ohľadom na globalizáciu modelu a siedma po celosvetovom úspechu na ňu nadväzuje.

Vychutnajte si horúcu novinku v galérii

Predná časť je hranatejšia a odkazuje tak na pôvodný Mustang z roku 1964. Väčšie sú otvory v blatníkoch ale aj široká predná maska. Svetlometom potom dominujú 3 samostatné hranaté LED sektory, ktoré Mustangu dodávajú moderný vzhľad. Modernejšia je aj zadná časť, ktorá sa spolieha na komplikovanejšie tvary.

Modernejší interiér

Najviac zmien sa odohralo vo vnútri vozidla. Kým 6. generácia mala tradičný tvar palubnej dosky odkazujúci na bohatú históriu modelu, jej nástupca stavil na moderné technológie v podobe všadeprítomných displejov. Interiér je tak viac orientovaný na vodiča, ktorý má pred sebou 2 displeje: hlavný 12,4-palcový a 13,2-palcový dotykový displej infotainmentu.

Nový interiér má podľa automobilky cieliť na mladších zákazníkov. Koniec koncov, aj samotný vývoj infotainmentu mal byť inšpirovaný počítačovou hrou Forza Motorsport. Pribudli aj možnosti aktualizácie softvéru na diaľku prostredníctvom internetu. Pre tradičnejšie založených zákazníkov Ford ponúka viaceré retro štýly budíkov, ktoré je možné navoliť v infotainmente.