Duster je už na trhu s SUV etablovaným menom, ktorý si Dacia roky úspešne pestuje. Druhá generácia bestselleru bola predstavená pred dvomi rokmi a tak nastáva čas, kedy budeme zachytávať rôzne kuloárne informácie o modernizovanej verzii obľúbeného dostupného automobilu.

Európska verzia indického bestselleru by sa pri facelfite mohla inšpirovať indickým bratom
Európska verzia indického bestselleru by sa pri facelfite mohla inšpirovať indickým bratom
Zdroj: Dacia

Čo-to o možnom facelifte druhej generácie prezrádza omladený variant Renaultu Duster prvej generácie, ktorý len nedávno predstavili v Indii. Od “nášho” Dustera sa do veľkej miery líši - vychádza totiž ešte stále z prvej generácie. Napriek tomu naznačil viaceré prvky, ktorých by sme sa možno mohli dočkať aj v Európe. Čím poteší budúcu klientelu?

Zdá sa, že veľkou zmenou by mohlo byť čiastočné prepracovanie prednej časti, ktorá by po vzore indického Renaultu mohla dostať výraznejší dizajn a honosnejšiu čelnú masku. Tej by mohli sekundovať prepracované reflektory s dvojdielnym LED denným svietením. Vítaným progresom by tu mohla byť prítomnosť halogénových projektorových šošoviek hlavných svetlometov, ktoré by prispeli k bezpečnejšej jazde za tmy.

Zmeny v interiéri indického Dustera si Európan všímať nemusí, ten je od toho nášho úplne odlišný a starší o jednu generáciu. Veď ešte len teraz dostáva modernizovaný volant, ktorý už u nás slúži dva roky. Za zmienku však stoja napríklad elektricky sklápateľné spätné zrkadlá. Detail, ktorý však na úzkych parkovacích miestach poteší. V prvej polovici roka 2020 by sme mohli definitívne vidieť, nakoľko sa európsky Duster inšpiruje od toho indického.

Zdroj: Filip Kadlečík