Novinky Nový Cactus vás už nepopichá

27.10. 2017 11:00 Iba pred niekoľkými hodinami sme boli v Paríži svedkom svetovej premiéry dôležitého modelu automobilky Citroen - C4 Cactus.

Nie je žiadnym tajomstvom, že kompaktné crossovery, respektíve SUV sú v kurze a tak na podporu predaja tohto segmentu Citroen zásadne vylepšil C4 Cactus.

 
Nový Cactus vás už nepopichá
 Autor: Andrej Ježo

Už na prvý pohľad prekvapí menší dôraz na tzv. Airbumps, teda plastové ochranné prvky, ktoré donedávna Cactusu dominovali. Tie automobilka presunula do nižšej časti dverí a novinka tak pôsobí menej drsne a viac uhladene, vyspelejšie. Možno aj o málo hodnotnejšie ako predtým. Nové svetlá vpredu i vzadu dávajú autu šmrnc, ale hladšie povrchy pridávajú na elegancií. Veľká zmena sa chystá na podvozku.

 
Nový Cactus vás už nepopichá
 Autor: Andrej Ježo

Nové hydraulické dorazy by mali priniesť niečo z dávnej minulosti, kedy francúzske autá boli etalónom komfortnej jazdy a o búchaní nebolo ani chýru ani slychu. Pribudnú silnejšie agregáty a C4 Cactus dostane aj kompletný balík bezpečnostných systémov.

 
Nový Cactus vás už nepopichá
 Autor: Andrej Ježo

O tom, ako C4 Cactus jazdí sa ale budeme môcť presvedčiť až vo februári, kedy automobilka začne postupne auto uvádzať na európsky trh ( vo Francúzsku ako jedinej krajine začnú už počas januára) a budú pokračovať až do mája.

 
Nový Cactus vás už nepopichá
 Autor: Andrej Ježo

Zatiaľ sme si preto iba posedeli v novinke a obdivovali nové sedadlá, ktoré majú špeciálnu výstelku pre vyšší komfort posádky. Citroen sa teda evidentne snaží napraviť svoju reputáciu a aby novinárom pripomenul, kto tu bol kedysi kráľom - do pôsobivých priestorov premiéry si na pomoc priniesol Xantiu, model CX, GS a tiež Traction Avant. Nám to ale pripomínať nemusí. Teší nás však, že si to pripomína aspoň sám sebe. Dáva nám to nádej.

 
Nový Cactus vás už nepopichá
 Autor: Andrej Ježo
Zdroj: andrej ježo andrej ježo
Diskusia  ()

Video

Diskusia