Rovnako ako jeho predchodca, aj 308 SW sa chce na trhu etablovať ako priestranná, dynamická a štýlová alternatíva k ťažkým SUV. Z prednej strany bude veľmi komplikované odlíšiť tento 308 SW od sesterského hatchbacku. Veľké nové logo Peugeotu je priamo v strede mriežky.

Na auto budeme musieť nahliadnuť z bočného profilu aby sme pochopili, že ide skutočne o verziu predĺženú o 26 centimetrov. Nové kombi 308 SW rozšírilo svoje línie nad 4,63 metra, zadná strana je ale originálna. Svetlá majú stále tri pazúry, ale už nie sú spojené čiernym pásom. Tak vlastne umožnili vystúpiť novému logu do popredia.

Peugeot 308 SW.
Zdroj: Peugeot

To všetko je hlavne zásluhou väčšieho kufra, čo je tiež hlavnou výhodou tohto typu automobilu. Základný objem kufra je 608 litrov, čo je o takmer 200 litrov viac ako v hatchbacku. Objem je pritom možné zväčšiť až na 1 634 litrov. Kufor má nastaviteľnú výšku plochého dna, 12V zásuvku aj jednoduché sklopenie zadných sedadiel, ktoré sú v pomere 40: 20: 40.

V kabíne pre cestujúcich sa nič nemení. A to je dobrá vec, pretože nový model 308 SW má tým pádom prepracovanú a pekne navrhnutú palubnú dosku, ktorá kladie dôraz na slávny kokpit. Ten je kombináciou malého volantu s digitálnym prístrojovým vybavením umiestneným nad ním. Upozorňujeme, že multimediálna dotyková obrazovka má uhlopriečku 10 palcov. Umožňuje vám ovládať celé technické prostredie a infotainment.

Zdroj: Peugeot

Elektrifikácia napájania pomocou plug-in hybridu

O pohon sa bude starať 1,2-litrový benzínový alebo 1,5-litrový naftový motor. Okrem toho budú zákazníkom k dispozícii ďalšie dve verzie plug-in hybridného pohonu, ktorý sľubuje dojazd až 60 kilometrov na elektrický pohon s batériou s kapacitou viac ako 12 kilowatthodín.

Plug-in hybridný pohon sa skladá z 81-kilowattového elektromotora, ku ktorému je pridaný 110- alebo 132-kilowattový benzínový motor. Za príplatok bude k dispozícii batéria s kapacitou až 7,4 kilowattov.

Takto by mala vyzerať kompletná ponuka motorov:

Benzín

·         1,2 l PureTech 110 - Manuálna prevodovka

·         1,2 l PureTech 130 - Manuálna prevodovka

·         1,2 l PureTech 130 - Automatická prevodovka

Diesel

·         1,5 BlueHDI 130 - Manuálna prevodovka

·         1,5 BlueHDI 130 - Automatická prevodovka

Plug-in hybridný benzín

·         Hybrid (225 k) - 8-stupňová automatická prevodovka - dojazd 59 kilometrov

·         Hybrid (180 k) - 8-stupňová automatická prevodovka - dojazd 60 kilometrov