ikona

Novinky Škoda Polar: Prvé detaily o ďalšom českom SUV

Foto: AUTO BILD

28.5. 2018 14:50 Škoda na tohtoročnom ženevskom autosalóne vyvolala slušný rozruch konceptom Vision X. Ten predznamenáva sériovú podobu SUV segmentu B, ktoré na trh príde čoskoro. My už o ňom poznáme prvé detaily.

Volkswagen s ním ešte len príde, Seat už ho má v ponuke a Škoda nás na neho navnadila sľubným konceptom. Reč je o športovo-úžitkovom automobile segmentu B, ktorý zatiaľ reálne predávajú len Španieli. Seat Arona však dostane aj sesterský model z Mladej Boleslavi.

Podobu sériového automobilu založeného na koncernovej platforme MQB A0 naznačil koncept Vision X, ktorý tento rok žiaril na autosalóne v Ženeve. Pri tomto SUV sa už roky skloňuje označenie Polar, aktuálne však do úvahy spadá aj názov, ktorý bude, po vzore väčších bratov Kodiaqa a Karoqa, obsahovať písmená “K” a “Q”.

Už dnes je zrejmé, že Polar, nech už sa bude volať akokoľvek, rozšíri portfólio mladoboleslavských SUV smerom k nižším segmentom. Tomu by mala zodpovedať aj cena, ktorá by mohla štartovať približne na úrovni 13 000 eur. Základnou pohonnou jednotkou tu bude motor 1.0 TSI ladený na 85 kW (115 k), vrchol ponuky zasa obstará 1.5 TSI s výkonom 110 kW (150 k). Samozrejmosťou bude aj prítomnosť samočinnej dvojspojkovej prevodovky DSG, na pohon všetkých kolies tu však čakať netreba.

Z hľadiska dizajnu sa sesterský model Arony bude uberať cestou, ktorú naznačil už Kodiaq a Karoq. Rátať teda môžeme s delenými prednými reflektormi vybavenými diódovou technikou, množstvom ostrých prelisov karosérie, ale i pestrými farebnými kombináciami. Očakáva sa, že novinka by sa do showroomov mala dostať začiatkom roka 2019. Svet ju teda pravdepodobne spozná na jesennom autosalóne v Paríži.

Zdroj: Filip Kadlečík
Diskusia  ()

Video

Diskusia