Debut nového vozidla sprevádza množstvo procedúr, jedným z nich sú aj testovacie jazdy, pri ktorých sa môže naplno prejaviť v rôznych situáciách na odlišných miestach sveta. A inovovaná Panamera okúsila asfalt na štyroch kontinentoch. Testovanie v USA vo vysokých nadmorských výškach a nízkej hladine kyslíka, či vo vysokých teplotách preverilo prácu hnacieho ústrojenstva a chladiaceho systému.

Testovanie nového vydania Porsche Panamera
Zdroj: Prsche

Opak boli extrémne nízke teploty, s ktorými sa športový "štvordverák" popasoval v Škandinávii. V Juhoafrickej republike to boli náročné podmienky na cestách, v Ázii zasa vysoká vlhkosť vzduchu a prerušovaná jazda vo veľkomestách. Po troch E-Hybridoch, ktoré už sú v ponuke, prichádza nový plug-in hybrid. Viac obrázkov nájdete v galérii.

Podiel E-hybridov modelu Panamera je v niektorých krajinách až 100 percent. Teraz bude základ tohto pohonu tvoriť nový a výkonnejší elektromotor spolu s prepracovanou prevodovkou Porsche Doppelkupplung (PDK). Zvýšila sa aj kapacita vysokonapäťovej batérie na 25,9 kWh. Debut zažije tiež voliteľný podvozok s aktívnym ovládaním tlmičov, aby jazda bola príjemná za každých okolností.

Mohlo by vás zaujímať: