Spoločnosť Mitsubishi Motors oficiálne oznámila, že v roku 2024 uvedie novú generáciu modelu Mitsubishi Outlander. Už sme sa obávali, že očakávané SUV sa na náš trh nedostane, no našťastie značka obnovuje svoj záväzok voči Európe práve uvedením svojej vlajkovej lode. Potvrdením predaja Mitsubishi Outlander PHEV na európskom trhu značka ďalej rozširuje svoju obchodnú ponuku o nové segmenty s elektrifikovanými modelmi.

Uvedenie Outlanderu PHEV opätovne potvrdzuje záväzok Mitsubishi Motors voči európskemu trhu a zároveň predstavuje dôležitý nový krok v našom produktovom pláne ktorý nás privádza späť do európskeho segmentu SUV-D,“ povedal Frank Krol, prezident a generálny riaditeľ Mitsubishi Motors Europe. 

Exteriér nového Mitsubishi Outlander PHEV nesie dizajnový jazyk s pevne tvarovanými líniami karosérie, dobre známym dizajnom Dynamic Shield s ikonickým logom troch diamantov na prednej časti a jedinečným vzhľadom „Hexaguard“. V interiéri sa má ukázať vysoká úroveň kvality materiálov, funkčnosti a japonského remeselného spracovania pre prémiovejší pocit.

Mitsubishi Outlander PHEV.
Zdroj: Mitsubishi Motors

Outlander PHEV bude integrovať európsku adaptáciu druhej generácie svojho pokročilého plug-in hybridného systému založeného na Mitsubishi Motors Twin Motor 4WD a technológii Super-All Wheel Control EV. Japonec bude samozrejme obsahovať najnovšie asistenčné a informačno-zábavné technológie, ktoré budú mať za úlohu priniesť vysokú úroveň bezpečnosti a komfortu. Nový Outlander PHEV bude uvedený na trh v Európe v roku 2024.

Mohlo by vás zaujímať: