Tecnicar Lavinia je taliansky projekt

Novinky Tecnicar Lavinia má poháňať elektrina

Foto: Tecnicar

13.10. 2014 17:00 Projekt superšportu sľubuje až 800-členné stádo elektrických koní, no zatiaľ existuje iba v digitálnom svete.

Taliansko je známe ako raj superšportov, pýšiť sa môže takými značkami ako Ferrari či Lamborghini. Spoločným menovateľom vozidiel z týchto končín sú silné motory spaľujúce benzín. Projekt označený ako Tecnicar Lavinia to však chce zmeniť a do hry prináša elektrinu.

Tecnicar Lavinia je taliansky projekt
Tecnicar Lavinia je taliansky projekt
Zdroj: Tecnicar

Vozidlo zatiaľ existuje iba ako trojrozmerný model a jeho tvary preto nemusia byť konečné. V súčasnosti trochu pripomína vlajkové lode z Maranella: v predných partiách možno vidieť inšpiráciu typom Enzo, zadné zase evokujú LaFerrari. K tomu je však pribalená väčšia porcia hrán, ktorá dáva automobilu štipku vlastnej dizajnovej identity. Krivky karosérie sú dielom muža menom Giuseppe Ferrazzano, pričom do digitálneho sveta ho pretavil Angelo Granata.

Podľa výzoru by sme hádali, že toto dvojmiestne kupé má uprostred uložený silný benzínový motor s desiatimi či dvanástimi valcami. No ako sme už načrtli, kolesá modelu Lavinia roztáča elektrická energia. Podrobnosti o pohonnom systéme síce nevieme, ale údajne má jeho stádo obsahovať až 800 koní, teda 588 kW. Zrýchlenie na stovku by mal tento Tecnicar zvládnuť za 3,5 sekundy a dosiahnuť najvyššiu rýchlosť 300 km/h.

Namiesto spaľovacieho motora má kupé poháňať
Namiesto spaľovacieho motora má kupé poháňať
Zdroj: Tecnicar

Stane sa tento elektromobil realitou alebo skončí iba vo svete 3D rovnako ako množstvo iných projektov podobného razenia? To ukáže až čas. V súčasnosti nie sú známe žiadne bližšie detaily o plánovanom dátume dokončenia auta v životnej veľkosti ani prípadný začiatok výroby.

Video

Diskusia