Svoju storočnicu oslavuje Bentley zaujímavým konceptom

Badge photostory Nové informácie z kuchyne automobiliek: V pláne je luxusný elektromobil Bentley i SUV Polestar

Foto: Bentley

12.4. 10:00 KLEBETY TÝŽDŇA – Aston Martin sa chce koncentrovať na konfiguráciu s motorom uprostred a experimentuje s ňou aj Hyundai, ktorého prototyp prezradil zaujímavé detaily.. Suzuki zasa chystá päťdverový variant off-roadu Jimny.

Svetovým dianím v ostatných týždňoch rezonuje najmä aktuálna pandémia. Situácii vyvolanej šírením nového koronavírusu sme sa opakovane venovali, keďže motoristov taktiež v mnohom ovplyvnila a vo veľkej časti sveta vypla fabriky i showroomy. Dôsledkom rušenia rôznorodých akcií vo svete štyroch kolies bolo aj obmedzenie bohatosti zákulisných klebiet. No kolotoč sa nezastavil úplne a dnes máme opäť o čom hovoriť.

V ostatných dňoch bolo tém viacero, pričom v ich otváraní bol výnimočne úspešný britský magazín Autocar. Ten priniesol niekoľko zaujímavých správ. Šlo najmä o anglické značky, témou boli napríklad plány automobilky Aston Martin či luxusný elektromobil Bentley. Okrem toho sa šuškalo o premiére BMW radu 4. V pláne je tiež športový Hyundai s motorom uprostred či čisto elektrický Jeep, na spadnutie má byť hybridný McLaren.

Nové informácie z kuchyne automobiliek zahŕňajú aj výkonnú verziu modelu Mercedes EQS, ale aj pripravované SUV Polestar a či omladené Porsche Panamera. Suzuki sa skloňuje v súvislosti s päťdverovým vyhotovením typu Jimny. Toyota je témou pre možnú prípravu pick-upu Hilux s prívlastkom GR, v prípade značky Volkswagen sa zasa klebetí o plug-in hybride Tiguan GTE.

Informácie uvedené v článku nie sú oficiálne, automobilky ich zatiaľ nepotvrdili.

Použité fotografie sú ilustračné.

Video

Diskusia