ikona

Novinky Nové CLA: Svetlá budú ovládané aj gestami

Foto: Mercedes-Benz

4.1. 15:50 Automobily sú dnes prešpikované modernými technológiami. Mnohé vodičovi či posádke život reálne uľahčujú, iné sú skôr marketingovým ťahákom. Mercedes čoskoro príde s ďalšou, na ktorú si zvykneme veľmi rýchlo.

Mercedes-Benz triedy A znamenal malú revolúciu pre trojcípu hviezdu i celý segment kompaktných hatchbackov. Áčko ohuruje svojim inteligentným asistentom, ktorý vám rozumie a na požiadanie dokáže splniť viacero úloh.Teraz inteligenciu svojich áut Stuttgart posunie ešte na vyššiu úroveň.

Dnešné modely sú často napratané technológiami, pričom niektoré z nich reálne vodič či posádka ani nevyužije. V tomto prípade však pôjde o opačný prípad - automobil bude sledovať vašu ruku a ak sa za tmy po niečo natiahnete na sedadlo spolujazdca, automaticky vám posvieti. Na túto vychytávku sa bude dať zvyknúť rýchlo, na rozdiel od mnohých ostatných vodičovi výrazne uľahčuje pobyt v kabíne a ani trochu ho neodpútava od okolitej premávky. Kompletné odhalenie novinky sa uskutoční 8. januára.

Zdroj: Filip Kadlečík
Diskusia  ()

Video

Diskusia