BMW modernizuje modely X5 a X6. Facelift ponecháva základné tvary automobilov nedotknuté, no podpisuje sa napríklad na svetlometoch. Tie predné sú o 35 mm užšie než boli doteraz, vďaka čomu vozidlá pôsobia elegantnejšie. Funkčnosť reflektorov však znížená nebola, majú k dispozícii matrix LED techniku i efektné animácie.

Predná maska modelu X5 môže byť po novom podsvietená, pre X6 sa zasa stáva štandardom balík M Sport, za ktorý sa doteraz priplácalo. V kabíne nájdete zakrivený displej infotainmentu v štýle najnovších automobilov BMW. Head-up displej ponúka rozšírenú realitu. Z hľadiska vnútorného priestoru sa vozidlá nemenili.

Vylepšený plugin hybrid s označením BMW X5 xDrive50e po novom disponuje dostatkom elektrickej energie na prekonanie vzdialenosti 94 až 110 km v elektrickom režime. Vďačí za to akumulátoru s kapacitou 25,7 kWh, ktorý sa vie dobíjať maximálnym výkonom 7,4 kW. 

Plugin má k dispozícii systémový výkon na úrovni 360 kW (490 k) a krútiaci moment 700 Nm. Základom pohonu je benzínový radový šesťvalec a elektromotor zabudovaný do prevodovky. X5 xDrive50e zrýchli na 100 km/h v priebehu 4,8 sekundy.

Evolúcia sa dotkla aj variantov M60i, ktoré majú k dispozícii vylepšený motor V8 s výkonom ladeným na 390 kW (530 k) a krútiacim momentom 750 Nm. Zmenami prešli aj radové šesťvalce, ktoré by mali byť v prevádzke čistejšie. Facelift sa prejavil aj čo sa týka asistenčných systémov, napríklad na ochrane cyklistov a chodcov.

Viac zo sveta BMW: