Originálny interiér

Interiér sa nesie v duchu témy obývacieho priestoru, ktorý je pekne presvetlený a navodzuje príjemnú atmosféru na palube. Dominantou tu je novatívna stredová konzola “Universal Island” s možnosťou pozdĺžneho posúvania v rozsahu až 140 mm. Universal Island, spolu s rovnou podlahou, pod ktorou sa nachádzajú batérie, vytvára v interiéri vozidla viac voľnosti pohybu.

Ioniq 5.
Zdroj: Ioniq

Model Ioniq 5 dostal aj elektronicky nastaviteľné predné sedadlá. Automobilka Hyundai zmenšila hrúbku predných sedadiel o 30 percent, čím vytvorila viac priestoru pre ľudí sediacich v druhom rade. Batožinový priestor vzadu ponúkne kapacitu 531 l  resp. 1 591 l po sklopení operadiel zadných sedadiel, zatiaľ čo miesto na batožinu sa nájde ešte aj vpredu. Tam prednokolka disponuje objemom 57 l, štvorkolka 24 l.

Mnoho komponentov kabíny — sedadlá, strop, obloženie dverí, podlaha či lakťové opierky — využíva materiály pochádzajúce z ekologických a trvalo udržateľných zdrojov, akými sú recyklované PET fľaše a rastlinné (bio PET) priadze, ako aj prírodné vlnené priadze, kožu ekologicky spracovanú rastlinnými výťažkami a bio laky s rastlinnými výťažkami.

Ioniq 5.
Zdroj: Ioniq

Zákazníci si môžu vybrať spomedzi deviatich farieb karosérie vrátane piatich prírodných odtieňov vytvorených exkluzívne pre Ioniq 5. Interiér ponúkne možnosť výberu z troch farebných možností.