Spoločnosť Hyundai Motor Company v utorok 23. februára 2021 počas virtuálnej svetovej premiéry predstavila model Ioniq 5, stredne veľký plne elektrický crossover. Ako prvý model novej podznačky Ioniq zameranej na elektrické vozidlá patriacej pod automobilku Hyundai, začína Ioniq 5 novú éru kórejských elektromobilov. Ioniq 5 bude dostupný na vybraných trhoch od prvej polovice roka 2021.

Progresívny dizajn modelu Ioniq 5 predstavuje odklon od predchádzajúcich dizajnových noriem a objavuje novú dizajnovú slobodu, ktorú ponúka špeciálna platforma pre elektrické vozidlá. Netradičný dizajn exteriéru vozidla Ioniq 5 sa inšpiroval modelom Pony. Je pozoruhodné, že ponúka rázvor s dĺžkou až do 3 000 mm, čo je jedna z najväčších hodnôt medzi elektromobilmi. V porovnaní s vozidlami strednej triedy s konvenčným pohonom je to o 200 až 300 mm viac.

Predná časť prvý raz dostala škrupinovú kapotu Hyundai, ktorá minimalizuje škáry na karosérii a tým zlepšuje aerodynamiku. Celému prednému nárazníku dominuje veľmi nápadný tvar písmena V s výraznými dennými svetlometmi, ktoré vytvárajú nezameniteľnú svetelnú stopu vlastnú iba modelu Ioniq 5. Prvky so vzhľadom malých bodiek sa nachádzajú aj na zadnej strane vozidla.

Ioniq 5.
Zdroj: Ioniq

Zapustené kľučky dverí vytvárajú plynulý povrch a zlepšujú aerodynamiku. Honba za nízkym odporom vzduchu formovala aj disky kolies, ktoré odrážajú dizajn Parametric Pixel a ponúkajú sa v priemere až 20 palcov, takže ide o najväčšie ráfiky, aké sa kedy dostali na elektrické vozidlo automobilky Hyundai. Dopĺňajú proporcie modelu Ioniq 5 upravené pre platformu Hyundai E-GMP.