Súčasťou komfortnej a praktickej výbavy vozidla môže byť vyhrievané čelné sklo, vyhrievaný volant, infotainment s uhlopriečkou až 9,2 palca a vďaka integrovanej eSIM môžete byť vždy online. Vďaka tomu má majiteľ prístup aj k službe Škoda Connect a k mobilným online službám. Fabia Monte Carlo môže byť vybavená aj hlasovou asistentkou Laurou, ktorá rozumie pätnástim jazykom. Nechýba ani možnosť zrkadlenia mobilných telefónov alebo bezdrôtového nabíjania. Fabia Monte Carlo má až päť USB-C portov.

Škoda Fabia Monte Carlo.
Zdroj: Škoda

V rámci bezpečnostnej výbavy môžete nájsť až deväť airbagov, ktoré spolu s prepracovanou konštrukciou vozidla a sériou bezpečnostných systémov a asistentov novej generácii modelu Fabia zabezpečili päť hviezdičiek v nárazových testoch Euro NCAP. Medzi asistenčnými systémami je špičkou ten s názvom Travel Assist, ktorý umožňuje asistovanú jazdu. Robí tak vďaka kombinácii adaptívneho tempomatu, ultrazvukových senzorov a kamier so systémom pre udržiavanie v jazdnom pruhu. Zaujať dokáže aj asistent parkovania. Úchyty ISOFIX nájdeme vzadu na vonkajších sedadlách a vpredu na sedadle spolujazdca.

Dôležitým bezpečnostným prvkom vozidla sú aj svetlomety. Tie má Fabia Monte Carlo v základnej výbave s LED technikou, na prianie sú k dispozícii full LED svetlomety. V ponuke sú aj hmlové svetlomety a zadné svetlomety sú opäť vybavené full LED technikou.