Nemecká automobilka Opel konečne odhalila prvé oficiálne fotografie a informácie o druhej generácii kompaktného MPV, Opelu Meriva.

Počas výroby trvajúcej bezmála osem rokov sa jej vyrobilo viac ako milión kusov. Viac o komerčnom úspechu tohto modelu nájdete v tomto článku (Z výrobnej linky zišla miliónta Meriva).

 
Nová Meriva: Moderné motory a dvere ako z Rolls-Roycu
 
Nová Meriva: Moderné motory a dvere ako z Rolls-Roycu
Najmarkantnejším znakom druhého pokračovania sú netradičné, proti sebe sa otvárajúce dvere, ktoré poznáme napr. z modelov Rolls-Royce Phantom alebo Mazdy RX-8. O benefitoch tejto koncepcie, ktorú nám automobilka predstavila ešte na minuloročnom ženevskom autosalóne sa nemá veľký význam rozpisovať. Kvarteto dverí sa otvára takmer do pravého uhla, čo zabezpečuje pohodlné nastupovanie/vystupovanie, resp. ľahkú manipuláciu s prevážanými predmetmi. Automobilka tiež zapracovala na dizajne, ktorý sa nesie v aktuálnom trende automobilky. Oproti fádnemu predchodcovi je to výrazný skok dopredu. Samozrejmosťou je tiež prudko variabilný interiér, o ktorom sa nezabudla zmieniť prvá Meriva v každom reklamnom prospekte.

 
Nová Meriva: Moderné motory a dvere ako z Rolls-Roycu
 
Nová Meriva: Moderné motory a dvere ako z Rolls-Roycu
O pohon novinky sa postará motorová paleta s výkonom kdekoľvek medzi 75 až 140 k. Základnú verziu bude pravdepodobne poháňať malý turbodiesel, vrcholové pozície budú patriť novým preplňovaným benzínovým štvorvalcom.

Opel Meriva sa verejnosti po prvýkrát predstaví na marcovom autosalóne v Ženeve, prvé kusy sa k zákazníkom dostanú čochvíľa nato. Európsku paletu krajín možno rozšíria vybrané regióny USA, v ktorých by sa mal koncernový drobec predávať pod značkou Chevrolet.

Zdroj: ladislav holop