Nová Kia Sportage bude nositeľom dizajnovej revolúcie, to už je jasné niekoľko mesiacov. Nielen to, ako prvý model bude niesť prepracované logo automobilky a zároveň by sa mala stať odrazovým mostíkom pre ďalšiu generáciu ďalších dôležitých modelov značky, napríklad kompatného Ceedu. Prvé oficiálne pohľady na Sportage potvrdzujú správnosť vizualizácií Auto Bildu, ktoré sme vám priniesli už skôr. Len pred niekoľkými dňami sme publikovali exkluzívne zobrazenie novinky aj spolu s informáciami, ktoré zatiaľ majú status neoficiálnych, no Kia ich ani nijako nevyvrátila.

Dizajnové skice potvrdzujú nový vzhľad prednej masky, ktorá bude natiahnutá na celú šírku automobilu. Pretínať ju bude diódový pás denného svietenia, v rohoch karosérie sa zasa umiestnia hlavné sveteľné segmenty full-LED svetiel. Na skiciach je zjavne vidieť, že Sportage dostane dizajnovo umiernenejšie stvárnenie, než jeho dvojička Tucson. Zdá sa, že ho budú zdobiť plynulé línie bez prehnane dramatických prelisov.

Kia Sportage na prvých nákresoch.
Zdroj: Kia

Emócie však určite vyvolá prepracovaná predná časť i kompletne vynovený zadok. Ten elegantne skryje C-stĺpik, vďaka čomu Sportage navodí dojem tzv. "plávajúcej strechy". Koncové svetlá budú podľa všetkého prepojené v štýle modelu Proceed, no dostanú originálnu grafiku. Náčrt vozidla vystavuje na obdiv aj klenuté blatníky, ktoré naznačujú, že z hľadiska proporcií by Sportage mal byť zvládnutý veľmi vkusne. Jeho premiéra sa odohrá v rámci najbližších týždňov.

Kia Sportage na prvých nákresoch.
Zdroj: Kia

Najzaujímavejšou novinkou v rámci odhalenia prvej série náčrtov je pohľad do interiéru automobilu. Už je jasné, že Kia nemieni prenechať koncept veľkej združenej obrazovky iba prémiovým značkám a tak Sportage ponúkne pôsobivý panel, na ktorom bude umiestnená virtuálna prístrojovka i displej infotainmentu. Jasný je zároveň tiež fakt, že palubovku bude zdobiť decentne ambientné podsvietenie. Podľa prvých indícií sa zdá, že panel klimatizácie bude dotykový, no dostane jasne definovaný samostatný priestor pod infotainmentom.