Instagramový profil kia_club_official opätovne prezentoval zaujímavé informácie o ešte neodhalenom modeli automobilky Kia. Nedávno vopred avizoval slová Alberta Biermanna, vedúceho divízie výskumu a vývoja v spoločnostiach Hyundai a Kia, ktoré naznačovali potenciál elektromobilu EV6 GT ešte pred jeho odhalením.

Kia Sportage novej generácie na špiónskych záberoch.
Zdroj: kia_club_official

Teraz dobre informovaný profil Kia klubu priniesol špiónske fotky priamo z Kórey, ktoré zachytávajú budúcu žilinskú hviezdu - nástupnícku generáciu modelu Sportage. Snímky odhaľujú, že Kia pôjde cestou moderného dizajnu, zatiaľ sme síce bez maskovania videli iba zadok SUV, no už ten naznačuje použitie zaujímavých dizajnových prvkov. Netradičné je napríklad veľké logo automobilky na piatych dverách inšpirovaných modelom EV6, alebo opticky prepojené diódové koncové svetlá.

Predná časť automobilu zostáva aj naďalej zahalená, už teraz je však jasné, že bude niesť rozmerné reflektory. Špiónske fotky nám dovolil nahliadnuť do kabíny očakávanej novinky. Sportage sa bude v interiéri spoliehať na kľučky dverí neobyčajného tvaru, zdá sa, že príde aj k vylepšeniu použitých materiálov. Využije aj detail známy z väčšieho modelu Sorento - elektricky ovládané sedadlo spolujazdca, ktoré sa dá špeciálnymi tlačidlami na operadle ovládať aj zo zadných sedadiel.

Kia Sportage novej generácie na špiónskych záberoch.
Zdroj: kia_club_official

Ďalšie detaily o novej generácii budú pravdepodobne na verejnosť prenikať čoraz častejšie, veď SUV by sme mali definitívne spoznať v rámci druhej polovice tohto roka.