Exteriér prekonáva normy dizajnu a posúva identitu modelu Sportage do ďalšej generácie. Dramatický štýl a ostré línie spájajú prepracovaný dizajn so zložitou grafikou, vďaka ktorej vyzerá SUV dynamicky.

Prednej časti dominuje revolučná maska Tiger Nose, ktorú obopína chrómová lišta s dvojicou výduchov. Samotnú mriežku chladiča lemujú svetlomety v tvare kosoštvorca s LED technológiou, ktorá pripomína dizajn bumerangu a zasahuje do kapoty.

Interiéru vládne vyrezaný integrovaný zakrivený displej s tenkou dotykovou obrazovkou a detailné otvory klimatizácie. Rovnako ako vzduch, ktorý ním prechádza, aj trojrozmerné vetracie otvory prúdia do integrovaného zakriveného displeja, čo posilňuje moderný vzhľad kokpitu.

Sportage je jedným z ústredných pilierov, na ktorých v Európe automobilka stavia.  Je preto logické, že spoločnosť KIA chce uprednostniť európsky trh. Tentokrát ale model ktorý vidíte zobrazený na snímkach, nepríde do Európy. Ide o kórejskú verziu, ktorá má predĺžený rázvor, odlišný C-stĺpik a zadný nárazník. Je to ale veľmi dobrá a presná ukážka toho, čo môžeme očakávať u nás.