Pred rokom Dacia predstavila svoj nový emblém a teraz ohlásila jeho aplikáciu na celý svoj rad. Takže sa dostane na model Spring, Sandero, Sandero Stepway, Jogger aj Duster. Tieto vozidlá budú nosiť na mriežke nové logo "DC" spolu s upravenými písmenami a farbami. Túto aktualizáciu ale nepovažujme za facelift, i keď ovplyvňuje dizajn vozidla.

Dacia Jogger
Zdroj: Dacia

Nový znak Dacia Link má symetrický dizajn pre písmená „D“ a „C“, ktoré vyzerajú ako reťaz a nahrádzajú staré logo. Sú umiestnené v strede mriežky so zodpovedajúcimi vodorovnými čiarami na každej strane. Namiesto typického chrómu sú v bielej farbe a nebudú podsvietené tak, ako to mal koncept Bigster, ktorý sme videli minulý rok. Nové logo nájdeme aj na krytoch kolies.

Čo sa týka volantu a dverí batožinového priestoru, majú na sebe nápis Dacia, pričom názvy modelov na zadnej strane pripomínajú skôr nálepku. Všetky modely sú na fotkách dostupné v odtieni Dusty Grey. Sandero Stepway a Duster navyše ťažia z monolitickej sivej povrchovej úpravy strešných nosičov, ochranných panelov a krytov zrkadiel, čo zvýrazňuje ich dobrodružný vzhľad. Spoločnosť vyzdvihuje fakt, že zvieraciu kožu v autách nepoužíva už niekoľko rokov.

Dacia
Zdroj: Dacia

Ako poznamenal David Durand, riaditeľ dizajnu Dacia, nové logo symbolizuje zameranie značky na návrat k základom, zatiaľ čo nový emblém evokuje jednoduchosť a robustnosť. Objednávky na nový rad Dacia sa otvorili 16. júna. Prvé dodávky sa očakávajú vo štvrtom štvrťroku po verejnej premiére celého radu na Mondial de Paris, ktorá sa uskutoční už v októbri. Spoločnosť tiež oznámila, že od roku 2023 budú mať všetky modely obmedzenú maximálnu rýchlosť 180 km/h v súlade s najnovšou politikou skupiny Renault.