Súčasný model je na trhu od roku 2016 a nastal čas na generačný skok, ktorý mu umožňuje udržať si aktuálnosť aj v tvrdej konkurencii. Z tohto dôvodu nový model predstavuje okrem mnohých ďalších noviniek aj hybridný pohonný systém.

Už v máji a júni spoločnosť ukázala niekoľko fotografií exteriéru a interiéru, takže žiadne prekvapenia sa ohľadom dizajnu obľúbeného modelu nekonajú. Dizajnovo sa nové CR-V vyznačuje ostrými LED svetlometmi pripevnenými k šesťuholníkovej mriežke chladiča a mohutným nárazníkom. Spolu s výraznými podbehmi kolies a rovnou líniou pásu má CR-V aj pozdĺžne strešné nosiče a zadný spojler. Zadná časť tvarom svetlometov pripomína Volvo XC60, má veľké veko kufra a robustný nárazník s lištami, ktoré napodobňujú vývody výfuku.

Nová Honda CR-V.
Zdroj: Honda

Nové CR-V teda vyzerá drsnejšie a agresívnejšie ako jeho predchodcovia – čo Honda hlásala už pred niekoľkými rokmi, keď bol model ešte vo vývoji. Väčšina detailov v interiéri je prevzatá z nového Civicu e:HEV. Základná verzia má dva 7-palcové displeje – jeden na prístrojovom paneli a druhý pre informačno-zábavný systém. Za príplatok môže zákazník získať 9-palcový dotykový displej. Okrem toho má CR-V predné sedadlá s vylepšenou bočnou oporou, ako aj 18- a 19-palcové pneumatiky. Aby mohol crossover jazdiť „športovejšie“, inžinieri Hondy zvýšili tuhosť karosérie o 15 % a prepracovali zadné viacprvkové zavesenie.

Na mechanickej úrovni je CR-V 2023 k dispozícii s dvoma rôznymi motormi. Na jednej strane sa hlási k slovu 1,5-litrový štvorvalcový turbomotor s výkonom 190 koní a krútiacim momentom 242 Nm spojený s automatickou prevodovkou CVT. Druhou možnosťou je hybridný mechanika s 2,0-litrovým benzínovým motorom a dvoma elektromotormi, ktoré vyvinú kombinovaný výkon 204 koní a maximálny krútiaci moment 335 Nm.

Prvýkrát je v tomto modeli k dispozícii asistent zjazdu z kopca, ktorý funguje pri rýchlostiach od 3 do 19 km/hod. Nechýba ani špeciálny profil pre jazdu na snehu a vodič si teraz môže vybrať medzi 4 režimami – Normal, Econ, Snow a Sport. V Spojených štátoch sa Honda CR-V 2023 začne predávať už toto leto. V Európe si však budeme musieť počkať o niečo dlhšie, pretože príchod európskeho modelu môže trvať ešte niekoľko mesiacov.