Prvá fotografia oficiálnej jedenástej generácie Hondy Civic dáva jasne najavo, že žiadne výrazné zmeny sa v porovnaní s konceptom neudiali. Prepracovaný dizajn dostali iba hmlové svetlá v čiernom ráme. V porovnaní s predchodcom sú stretávacie svetlá umiestnené o niečo nižšie a užšie.

Toto je zrejme vrcholná verzia, súdime tak hlavne z viditeľného strešného okna a predných parkovacích senzorov, ktoré sú do nárazníka integrované veľmi nenápadným spôsobom. Tak isto nemôžeme vylúčiť možnosť, že Civic dostane určitú úroveň autonómie. Tmavé spätné zrkadlá prototypu sú preč, nahradila ich kostra vo farbe karosérie.  

Honda avizuje, že Civic dostane nové aktívne i pasívne bezpečnostné systémy. Na palubu sa má dostať aj doposiaľ neponúkaný vzduchový vankúš. Je pravdepodobné, že pôjde o predný centrálny airbag uvedený v menšom type Jazz. Ten nedávno exceloval v skúškach organizácie Euro NCAP.

K technickej stránke sa zatiaľ Honda nijako nevyjadrila, šušká sa o evolúcii súčasnej platformy. Stáť na nej budú minimálne dve karosérie. Dizajn hatchbacku sme už mohli vidieť v rámci patentov, nad variantom kombi zatiaľ visí otáznik. Bližšie detaily sa dozvieme už 28. apríla.