Škoda už usilovne testuje štvrtú generáciu modelu Fabia. Počas previerok v reálnej premávke sa na území Českej republiky podarilo špiónskym fotografom uloviť zábery maskovaného prototypu. Vozidlo už bolo maskované len veľmi striedmo - kamufláž až na detaily prezrádza takmer všetko. Vieme napríklad, že prednú časť bude zdobiť širšia čelná maska či svetlomety s novou diódovou architektúrou. Fotografie ďalej ukazujú, že koncové svetlá budú taktiež využívať LED technológiu a po novom majú zasahovať do veka batožinového priestoru, čím vznikne nový svetelný podpis Fabie, ktorý by sa mal podobať na iné modely mladoboleslavskej automobilky.

Originálne video z nemeckého Auto Bildu spolu s fotografiami prototypu:

Fabia štvrtej generácie konečne prejde na platformu MQB A0, vďaka ktorej by mala mať širší postoj. Predpokladá sa, že základným kameňom portfólia pohonných jednotiek tu aj naďalej budú trojvalce. V interiéri príde k veľkým zmenám, určite tu treba rátať napríklad s použitím digitálneho prístrojového štítu. Ako sme sa dozvedeli už pred niekoľkými týždňami, Fabia IV. bude dostupná aj vo vyhotovení Combi. To by sme mali spoznať v priebehu tohto roka. Očakáva sa, že Fabia sa začne predávať koncom leta 2021.

Nemecký Auto Bild okrem spomínaných informácií uviedol aj domnienku, že Škoda Fabia štvrtej generácie bude približne o 900 eur drahšia, než jej dosluhujúca predchodkyňa. V praxi by to malo znamenať, že "cena od" by sa na Slovensku mohla začínať na sume približne 12 000 eur. Či to tak bude naozaj, to sa dozvieme až o niekoľko mesiacov. Nemecký Auto Bild však zvykne mať dobré zdroje.