Škoda zverejnila prvú snímku štvrtej generácie modelu Škoda. Silueta ukazuje líniu strechy a nové proporcie vozidla, ktoré prvýkrát využíva modulárnu platformu MQB-A0 koncernu Volkswagen. Platforma prináša viac priestoru v interiéri, najmodernejšie asistenčné systémy a široké možnosti konektivity. Model bude poháňaný zážihovými motormi novej generácie. Svetová premiéra novej generácie modelu Škoda Škoda sa uskutoční na jar 2021. Na prvej fotografii automobilu, ktorú Škoda zverejnila, si môžeme všimnúť, že novinka bude mať vyváženejšie proporcie karosérie a zadné svetlá, ktoré už reflektujú aj viaceré vizualizácie.

Nová Škoda Fabia na prvej fotografii.
Zdroj: Škoda

S využitím modulárnej platformy MQB-A0 koncernu Volkswagen vyrástla nová Škoda Škoda v porovnaní s predchádzajúcou generáciou vo všetkých smeroch. Napríklad objem batožinového priestoru, ktorý patrí aj k prednostiam súčasnej generácie modelu, sa navýšil o ďalších 50 litrov. To znamená, že nová generácia Fabie by mala ponúknuť kufor s objemom 380 litrov, vo finále by tak bude mať približne o 30 litrov väčší batožinový priestor, než napríklad Volkswagen Polo či Seat Ibiza a atakovať bude dokonca aj väčší Volkswagen Golf. Napríklad súčasnú generácie Toyoty Yaris by mal hatchback Škody zatieniť o bezmála 100 litrov, čo už je naozaj markantný rozdiel.  Vďaka pevnejšej tuhosti karosérie umožňuje platforma MQB-A0 tiež vylepšenia v oblasti pasívnej bezpečnosti, a rovnako tak ponúka širokú škálu moderných asistenčných systémov, ktoré boli doteraz dostupné len pre vozidlá vyššej triedy.

Škoda sa v štvrtej generácii modelu Škoda bude spoliehať na najmodernejšie benzínové motory, rátať teda určite možno s rôznymi variáciami litrového TSI, ale takmer určite aj s agregátom 1.5 TSI. Všetky dostupné pohonné jednotky pochádzajú z generácie Evo koncernu Volkswagen. Nová Škoda Fabia je vybavená pohonom predných kolies a zákazníci si môžu vybrať medzi manuálnou alebo samočinnou sedemstupňovou prevodovkou DSG. Viac sa dozvieme čoskoro, tradičný bestseller značky sa má predstaviť počas blížiacej sa jari.