Leaf 10, ktorý by mal byť od februára k dispozícii u európskych predajcov, predstavuje novú paletu farieb karosérie doplnenú o špecifické detaily exteriéru. Navyše vylepšuje komplexnú škálu technológií modelu a ponúka palubné Wi-Fi pripojenie, ktoré je ideálne pre rodiny s deťmi na cestách. Špeciálna verzia sa vďaka svojim oslavy desaťročia na trhu môže pochváliť  technológiami ako sú ProPilot a e-Pedal a tým ponúka pútavý elektrifikovaný zážitok z jazdy.

Nissan LEAF10
Zdroj: Nissan

Od uvedenia modelu Leaf v roku 2010 spoločnosť Nissan nezaháľala a pokračovala vo vývoji svojej technológie, služieb a dizajnu, aby zabezpečila, že bude vyhovovať požiadavkám a štýlu nových majiteľov. Ikonický model prilákal k elektrine viac ako 180 000 motoristov po celej Európe. Aj kvôli novým funkciám automobilka dúfa, že priláka do e-rodiny nových členov.

Leaf 10  je ozdobený nápadným a zložitým vzorom Kumiko, ktorý zvýrazňuje spätné zrkadlá, líniu strechy a kufor. Vzory dokonale dopĺňajú úplne nový elegantný odznak s menom, ktorý  sedí na C-čkovom stĺpiku. Takto to vyzerá, keď sa Nissan rozhodne spojiť japonskú DNA s dizajnovými prvkami modelu Ariya, prvého crossoveru s elektrickým pohonom. Nemôžeme sa čudovať, týmto smerom sa predsa bude vyvíjať budúcnosť značky.

Vrátane inteligentnej technológie

V súlade s rýchlo rozvíjajúcim sa prostredím je LEAF 10  k dispozícii s univerzálnym hotspotom Wi-Fi od spoločnosti Nissan. Zákazníci sa budú môcť pripojiť k internetu vďaka zabudovanému pripojeniu 4G a v aute bude k dispozícii Wi-Fi pripojenie až pre sedem zariadení, čo zabezpečí, že vodiči vyhovejú všetkým potrebám cestujúcich, a deti môžu počas dlhej cesty sledovať svoje obľúbené karikatúry.

Táto funkcionalita dopĺňa rad nástrojov v aplikácii pre smartfóny NissanConnect Services, ktorá umožňuje majiteľom ovládať kľúčové funkcie na diaľku - napríklad monitorovať úroveň nabitia batérie a zamykanie alebo odomykanie vozidla pri prijímaní elektrickej energie. Vodiči si tiež budú môcť vychutnať pohodlné nastupovanie s možnosťou predhriať si auto.

Nissan LEAF10
Zdroj: Nissan

Rad inovatívnych bezpečnostných prvkov ešte viac rozširuje ponuku technológií LEAF. Pre extra pokoj v duši si môžu majitelia nastaviť výstrahy, aby zabezpečili, že ich LEAF zostane na hranici povolených možností - či už ide o vopred definované percento nabitia alebo maximálnu rýchlosť. Zákazníci budú môcť využívať výhody technológie Intelligent Blind Spot Intervention (IBSI), ktorá im počas jazdy poskytne istotu. Tieto inovatívne bezpečnostné prvky dokonale dopĺňajú už beztak technicky vyspelý elektromobil.