Nissan 370Z Heritage Edition vychádza z omladenej verzie športovca

Novinky Nissan plánuje zmeniť logo: Popri jeho podobe unikol na internet aj ďalší dôležitý symbol

Foto: Nissan

23.3. 16:26 Podobne ako iné značky sa Japonci vybrali minimalistickou cestou, trojrozmerný strieborný kruh s centrálnou priečkou je minulosť. Okrem toho sa objavilo aj písmeno Z údajne určené pre nástupcu modelu 370Z.

Väčšina svetových výrobcov áut počas svojej histórie minimálne raz upravila logo, viacerí týmto procesom prešli hneď niekoľkokrát. Čoskoro údajne svoj poznávací znak plánuje zmeniť Nissan. Na internete sa objavila jeho moderná verzia, ktorú si firma dala patentovať vo viacerých krajinách. Okrem iných na to upozornil web Carscoops.

Japonská automobilka má ísť v stopách iných značiek, ktoré svoj podpis prispôsobili digitálnej dobe. Vybrali sa minimalistickou cestou. Len nedávno si ju zvolilo BMW, pár mesiacov dozadu rovnaký proces absolvoval Volkswagen. Za zmenou vizuálnej identity pritom môže byť aj šetrenie nákladov. Jednoduchší symbol býva spravidla lacnejší a pri ročnom montovaní niekoľkých miliónov kusov vie urobiť rozdiel aj úspora zopár centov na jednom.

Takto by malo vyzerať nové logo značky Nissan a jej chystaného športového modelu.
Takto by malo vyzerať nové logo značky Nissan a jej chystaného športového modelu.
Zdroj: Carscoops

Nissan plánuje podľa publikovaných materiálov digitálne komunikovať výrazne okresanú verziu svojho loga. Trojrozmerný strieborný kruh s centrálnou priečkou je minulosť, jeho charakteristický tvar pripomínajú akurát dva polkruhy. Uprostred nich je nápis Nissan so zmeneným rezom písma. Otázkou zostáva, ako to bude vyzerať reálne na autách.

Oproti minulosti je označenie naozaj jednoduché. Popri jeho podobe pritom unikol na internet aj ďalší dôležitý symbol, písmeno Z označujúce tradičnú rodinu športových modelov. Jeho nositeľom je aktuálne kupé 370Z. Vo výrobe je už dvanásť rokov a preto dostane onedlho nástupcu s údajným označením 400Z odrážajúcim výkon dvakrát prepĺňaného šesťvalca. Okrem toho sa pri novom Zetku skloňuje už dlhšie dizajnová inšpirácia ikonickým typom 240Z. Zverejnené logo evokujúce písmeno Z použité na zakladateľovi rodiny naznačuje, že to neboli len nepodložené fámy.

Diskusia  ()

Video

Diskusia