Ako sa zmenil vonkajší dizajn modelu Leaf? Pravdou je, že na odhalenie hlavných estetických noviniek stačí letmý pohľad na obrázky, ktoré sú priložené k tomuto článku. Nissan urobil celý rad úprav s cieľom (podľa spoločnosti) zlepšiť dynamický vzhľad modelu. Prvá vec, na ktorú by sme mali upozorniť, je nové logo značky.

Nissan Leaf facelift 2022.
Zdroj: Nissan

Zmodernizovaný bol aj vzhľad kolies, pribudli nové 16-palcové a 17-palcové zliatinové disky s čiernym nádychom. K tomu musíme pripočítať vynovenú paletu farieb exteriéru. Je možné si vybrať zo šiestich základných farieb a piatich dvojfarebných variantov. Vynikajú nové farby Indigo Blue a Magnetic Blue.

Ďalším kľúčovým bodom je technologické vybavenie v oblasti konektivity a asistenčných jazdných systémov. Leaf 2022 sa môže pochváliť asistenčným systémom ProPilot, ktorý umožňuje vozidlu úplne zastaviť, pokračovať v jazde a automaticky udržiavať bezpečnú vzdialenosť od vozidla pred ním. Okrem toho nesmieme zabudnúť na takzvaný e-Pedal, s ktorým je možné jazdiť iba pomocou plynového pedálu.

Nissan Leaf facelift 2022.
Zdroj: Nissan

Informačný a zábavný systém NissanConnect je kompatibilný s Android Auto a Apple CarPlay. WiFi pripojenie akceptuje až sedem zariadení. A aby toho nebolo málo, cez aplikáciu NissanConnect je k dispozícii diaľkové ovládanie funkcií, ako je klimatizácia, navigácia alebo spotreba paliva. A aj aplikácia, ktorá umožňuje prepojiť vozidlo s inteligentným domácim zariadením Amazon Alexa.

Pokiaľ ide o mechanickú časť, nepribudli žiadne prevratné novinky, tak to ostatne pri faceliftoch býva. Nový Leaf pre rok 2022 bude aj naďalej dostupný spolu s dvomi batériami, jednou 40 kWh a jednou 62 kWh. V najlepšom prípade dosiahne autonómia podľa cyklu WLTP 385 kilometrov. Prístupový motor s výkonom 110 kW (150 k) a 320 Nm deklaruje dojazd 270 km. Kedy sa dostane na trh? Nový Leaf bude dostupný u našich predajcov už v apríli.