Nissan Terra

Novinky Nissan konečne odhalil off-road Terra

Foto: Nissan

27.2. 2018 11:10 Mohutné vozidlo má základ prevzatý od populárneho pick-upu. Na technike je natiahnutá vlastná karosérie, no interiér zostal takmer úplne zachovaný.

Začiatkom novembra sa uniknuté fotografie postarali o odhalenie projektu z dielne automobilky Nissan. Krútili sa okolo SUV, ktoré má stáť na rovnakej technike ako Navara. Čínske médiá ho krátko pred vianočnými sviatkami priniesli na ďalších záberoch. Skladačku teraz konečne dopĺňajú obrázky zverejnené oficiálnou cestou, zavŕši ju premiéra na autosalóne v Pekingu.

Nissan Terra príde najprv do predaja na čínskom trhu
Nissan Terra príde najprv do predaja na čínskom trhu
Zdroj: Nissan

Nový model nesúci označenie Terra japonský výrobca odhalil ešte pred aprílovou výstavou. Definitívne potvrdil, že nejde o žiadne navoňané SUV určené prioritne na parkoviská obchodných centier. Mohutné vozidlo je skôr off-road, ktorý zvládne aj každodenné povinnosti. Túto univerzálnosť mu dáva veľmi schopný základ prevzatý od spomínaného populárneho pick-upu.

Nissan stojí na pevnom rebrinovom ráme a využíva množstvo známych komponentov, na technike je však natiahnutá dvojpriestorová karoséria s vlastnými dizajnovými riešeniami. Interiér zostal takmer úplne zachovaný. Kabína je prepracovaná v zadnej časti, obsahovať má totiž tri rady sedadiel. K technike sa zatiaľ automobilka oficiálne nevyjadrila. No zákulisné zdroje hovoria už dlhšie o 2,5-litrovom atmosférickom benzíne s výkonom 137 kW (186 k), ktorý môže poháňať zadné alebo všetky kolesá. Spojený má byť s automatom.

Vzhľadom na lokalitu plánovanej premiéry neprekvapí, že Nissan Terra príde do predaja najprv na čínskom trhu. Najľudnatejšia krajina sveta má byť jeho hlavnou základňou. Okrem nej sa bude off-road predávať aj v ďalších ázijských štátoch. Nad dostupnosťou v Európe či USA zatiaľ visí otáznik, no vzhľadom na aktuálne trendy nemožno zatiaľ expanziu novinky do iných regiónov vylúčiť.

Zdroj: Marek Pokrývka

Video

Diskusia