Novinky Nissan chce pokračovať v aliancii

Foto: TASR

15.1. 9:00 NIssan neustále ubezpečuje, že trvá na zachovaní aliancie s Renaultom a Mitsubishi. Šéf automobilky Hiroto Saikawa by neurobil nič, čo by mohlo spojenie ohroziť alebo oslabiť.

Nissan chce aj po páde Carlosa Ghosna pokračovať v aliancii s Renaultom a Mitsubishi. "V Nissane, Renaulte alebo Mitsubishi nie je nikto, kto by chcel pokračovať bez tejto aliancie," uviedol aktuálny šéf Nissanu Hiroto Saikawa v rozhovore pre francúzsky denník Les Echos. Táto aliancia je podľa neho rozhodujúca. Dodal, že by nikdy nespravil niečo, čo by mohlo ohroziť alebo oslabiť túto štruktúru.

Ghosn, ktorého zadržali v Japonsku vlani 19. novembra, je architektom spolupráce medzi Renaultom, Nissanom a Mitsubishi. Je obvinený, že úradom nenahlásil všetky svoje príjmy a zneužíval firemné financie na osobné účely. Len niekoľko dní po jeho zatknutí ho Nissan a potom aj Mitsubishi Motors odvolali z postu šéfa správnej rady. V Japonsku sa špekulovalo, že Japonci chcú zmenšiť vplyv štátom podporovaného francúzskeho partnera na vlastný manažment.

(TASR)

Zdroj: TASR
Diskusia  ()

Video

Diskusia