Nissan Ariya.

Novinky Nissan avizuje sériový elektrický crossover Ariya: Jeho debut ohlásil na nasledujúci mesiac

Foto: Nissan

26.6. 10:26 Z minuloročnej štúdie sa počas júla stane finálny produkt, ktorý má podľa predbežných údajov prejsť asi 480 kilometrov na jedno nabitie.

Titul najpredávanejšieho elektromobilu histórie patrí modelu Nissan Leaf, ktorý sa aktuálne vyrába v druhej generácii. Japonská značka aktuálne chystá jeho súrodenca. Prispôsobila sa trendom a chystá batériové SUV, ktoré vlani v Tokiu naznačila konceptom Ariya. Teraz avizuje rovnomenný sériový produkt.

Počas júla plánuje tento výrobca predstaviť vozidlo, ktoré asi zohrá dôležitú rolu v jeho budúcnosti. Naznačil ho tmavou fotografiou. Môžeme na nej vidieť prakticky nedotknutú siluetu a predné diódové svetlá, ktoré sú takmer rovnaké ako v prípade štúdie. Nemožno hovoriť o prekvapení. Koncom apríla sa totiž sa internete objavili patentové obrázky ukazujúce, že dizajn prejde minimálnymi zmenami.

Na detailné zhodnotenie rozdielov nebudeme dlho čakať, Nissan chce elektrický crossover odhaliť už čoskoro. Jeho debut ohlásil na nasledujúci mesiac. Počas júla by sme sa mali dozvedieť aj finálne technické informácie, predbežne sa spomína zrýchlenie na stovku za 5 sekúnd a akčný rádius 480 kilometrov. Presné čísla sa dozvieme v najbližších týždňoch.

Diskusia  ()

Video

Diskusia