Japonský výrobca Nissan je ponorený do ambiciózneho procesu elektrifikácie. Jedným z pilierov, na ktorých spočíva vízia Ambition 2030 spoločnosti Nissan, nie je nič menšie ako veľká produktová ofenzíva. V krátkom čase bude predstavené veľké množstvo nových modelov, pričom viac ako polovica bude plne elektrických. Okrem toho boli predstavené štyri koncepčné modely, ktoré sprevádzajú spustenie tejto konkrétnej vízie, ktoré dokonale reprezentujú stanovený plán. Ide o koncepty Chill-Out, Hang-Out, Surf-Out a Max-Out.

Hlavné charakteristiky každého z týchto nových koncepčných modelov:

  • Nissan Chill-out koncept. Ide o elektrické vozidlo, do ktorého bol zakomponovaný nový spôsob chápania mobility. Má elegantný a moderný dizajn. Je vybavený rozsiahlym technologickým vybavením. Bol postavený na platforme CMF-EV a má trakciu e-4ORCE.
  • Koncept Nissan Hang-Out. Prostredníctvom tohto koncepčného modelu chce Nissan dosiahnuť nové míľniky v distribúcii interiéru. Umožní vám vychutnať si nové zážitky na palube. Vyznačuje sa pohodlnými sedadlami, pokročilou technológiou autonómneho riadenia a systémom e-4ORCE.
  • Koncept Nissan Surf-Out. Ukazuje víziu plne elektrického pick-upu so skvelým výkonom v teréne, dôležitým nákladovým priestorom a pokročilou technológiou v oblasti konektivity a dokonca aj autonómnej jazdy. Rovnako ako vyššie spomínané koncepčné autá, má aj on systém e-4ORCE v pokročilej verzii.
  • Koncept Nissan Max-Out. Ide o koncepčný model kabrioletu, ktorého cieľom je ponúknuť zážitok z jazdy. Nissan vyzdvihuje jeho dynamické správanie. Jeho dvojmiestny interiér má byť veľmi komfortný. Okrem toho, že je skutočne ľahký, má nízke ťažisko a pokročilý systém e-4ORCE.

Počas nasledujúcich 5 rokov uzrie svetlo sveta 20 nových modelov vrátane 100% elektrických modelov a vozidiel s technológiou e-Power. Technológia, ktorá čoskoro pristane v európskych rukách nového Nissanu Qashqai. V špecifickom prípade Európy spoločnosť pre fiškálny rok 2026 očakáva, že 75 % jej predaja bude pochádzať z elektrifikovaných vozidiel. Ďalším z pilierov, na ktorých je založený strategický plán Nissanu, sú batérie elektromobilov. Nissan bude pokračovať vo vývoji a zlepšovaní lítium-iónových batérií, a vo fiškálnom roku 2028 predstaví svoje bezkobaltové batérie. 

Typ batérií, ktoré znižujú náklady až o 65 %. Pevné batérie skrátia časy nabíjania a zároveň znížia výrobné náklady, a tak pomôžu urobiť z elektromobilov dostupnejšie vozidlá. Budú rozhodujúce pre dosiahnutie nákladovej parity medzi elektrickými a benzínovými vozidlami. V neposlednom rade bude Nissan pokračovať vo vývoji svojej technológie ProPilot, aby všetky jeho nové modely dosiahli novú úroveň autonómneho riadenia.