Hyundai Tucson patrí medzi najočakávanejšie automobilové novinky jesene. Jeho odhalenia sa dočkáme už čoskoro - 15. septembra. Ak však patríte medzi nedočkavých fanúšikov vozidla, máme pre vás video, ktoré čiastočne uspokojí vašu zvedavosť. Hyundai totiž zverejnil zábery z testovania očakávaného kompaktného SUV.

Na videu sa môžete pozrieť na to, ako Tucson prekonáva terénne prekážky spojené s prekrížením náprav či napríklad aj alpské cesty. Video pekne ukazuje, z čoho sa bude skladať svetelný arzenál novinky - efektné diódy denného svietenia integrované do čelnej masky budú sprevádzať klasické projektorové výbojky, ktoré zjavne dostanú aj halogénové vyhotovenie.

Vrchol svetelnej techniky bude určite full-LED, no aspoň podľa týchto záberov je jasne vidieť, že svetlo vychádzajúce z reflektora má žltú farbu. Možné však je aj to, že do finálnej sériovej výroby sa dostanú iné svetlá. Jediné čísla, ktoré Hyundai v súvislosti s testovaním zverejnil, hovoria o tom, že Tucson nemá problém brodiť sa cez vodu s hĺbkou 20 až 30 cm a že jeho elektrická parkovacia brzda a asistent rozbiehania do kopca či zjazdu z kopca si poradili aj s vozovkou so stúpaním 45°.

Hyundai Tucson - interiér.
Hyundai Tucson - interiér.
Zdroj: Cochespias

Hyundai už skôr zverejnil skice zachytávajúce dizajn nielen exteriéru Tucsonu, ale aj jeho interiéru. Fakt, že neboli ďaleko od reality, teraz potvrdzuje fotografia, ktorá sa objavila na známom serveri cochespias.net. Palubovka je na nej prakticky odhalená a zreteľne sa dá rozoznať jej virtuálna prístrojovka, centrálny displej či rozmiestnenie ovládací prvkov na stredovej konzole a tuneli. Zjavné je i to, že Tucson naozaj dostane štvorramenný volant.