Škoda Superb po facelifte

Novinky Superb po facelifte: Prvé video na reálnej ceste

Foto: auto.cz

13.2. 14:40 O dizajne modernizovanej Škody Superb už čo-to vieme vďaka predchádzajúcim únikom a náznakom od samotnej automobilky. Teraz fotografi českú vlajkovú loď po prvýkrát stretli aj na reálnych cestách. Čo od nej možno očakávať?

Na predstavenie omladeného modelu Superb si ešte pár mesiacov počkáme, už teraz je ale viac než zrejmé, že Škoda na ňom dolaďuje len posledné detaily. Kompletné odhalenie českej vlajkovej lodi prebehlo už pred niekoľkými týždňami. Auto sme však po prvýkrát videli v už tradičnom čínskom “úniku” fotiek, ktorý za posledné mesiace dopredu prezradil každý model Škody. Vždy však išlo o veľmi jednoducho nakonfigurované vozidlo.

Zadné svetlá liftbacku po novom prepojí pochrómovaná lišta
Zadné svetlá liftbacku po novom prepojí pochrómovaná lišta
Zdroj: auto.cz

Teraz sa však na českú vlajkovú loď môžeme pozrieť v krajšej konfigurácii, s českým EČV a na reálnych cestách. Čím prekvapí? V prvom rade je potešiteľné, že v porovnaní s čínskym odhalením vyzerá na kvalitnejších fotografiách omnoho lepšie. Z pohľadu dizajnu obrovskú zmenu očakávať netreba, zopár ich však načrtávajú i maskované prototypy zo série najnovších fotiek prototypov.

Už minulý únik naznačil, že reflektory budú evidentne dlhšie, odlišné tvary dostane aj predný nárazník. Dá sa očakávať, že v tomto smere bude Superb nasledovať menšiu Scalu. Na prvý pohľad je ťažké povedať, aká technika bude českej vlajkovej lodi svietiť na cestu. Určite pôjde o diódové svetlomety, viac by nás však zaujímalo, či ako prvá Škoda Superb dostane i matrix technológiu schopnú v presného vyrezávania ostatných vozidiel v premávke pri spustených diaľkových svetlách. Bolo by to logické, zatiaľ však nič nie je jasné.

S určitosťou možno už dnes povedať, že profil liftbacku i kombi sa nijak zvlášť meniť nebude, v prípade zadnej časti však už pôjde o iný príbeh. Tú faceliftovanú bezpečne rozoznáte vďaka svetelnému podpisu pripomínajúcemu Kodiaq. Na rozdiel od sedemmiestneho SUV však Superb bude disponovať i dynamickou smerovkou, čo dokumentuje video, ktoré nám na Instagrame zaslal náš čitateľ s nickom @f_karlik.

Najväčšou zmenou pod kapotou by mala byť prítomnosť plug-in hybridu, o korekciách v interiéri či iných zmenách v palete pohonných jednotiek sa zatiaľ nehovorí. Ako sa vám omladená škodovka pozdáva? Budú jej decentné zásahy stačiť, alebo by si pýtala radikálnejšie zmeny? Dajte nám vedieť v diskusii.

Zdroj: Filip Kadlečík

Video

Diskusia